Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka SERVICE i komunikat BŁĄD WTRYSKÓW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Co jakiś czas średnio raz na cały przejechany bak paliwa zapala mi się kontrolka SERVICE i komunikat o Błędzie wtryskiwaczy i wszystko gaśnie po jakiejś minucie

dzieje się to w Megane II 1,9 dci 120km przejechane 158 tys rok 2004

 

Miał ktoś taki przypadek wiecie co to może być ???

 

 

PS. a i czy ktoś moze posiada tłumaczenie komunikatów w megane II z niemieckiego na polski ???? jesli ktoś ma takowe i mówgł mi przesałć na maila był bym zobowiazany [email protected]

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskakuje check injection zawsze jak jest zimny i dopoki strzaleczka nie podejdzie troszke do gory od temperatury silnika to wtedy gasnie po wylaczeniu i wlaczeniu silnika i czasami zauwazylem ze sie pojawi przy mocnym przyspieszaniu naet jak jest cieply na autostradzie. Na forum mi ktos powiedzial ze moze swieca jest walnieta?Sam musze to sprawdzic ale jak bedziesz wiedzial i naprawisz daj znac:):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to się dzieje różnie na zimnym, ostatnio na ciepłym silniku po za tym żadnych różnic żadnej straty mocy szarpania większego spalania. Proszę o pomoc

Jeszcze raz apeluję jak miał by ktoś tłumaczenie komunikatów z niemieckiego na nasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psychol1983, ale co Ci to da,że będziesz miał po niemiecku?Pewnie masz komunikat einspritzung defekt..Więcej nic nie wyświetli,niestety.Jeżeli masz tak jak pisze to przejrzyj posty o egrze,przepływce,świecach.Wymień tez jak radzi kolega Malykubek, filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psychol1983, miałem tak( komunikaty) latem gdy jeździłem po górach powoli i dość mocno obciążając silnik. Okazało się, ze pomogło gdy auto przegoniłem na wysokich obrotach. Wypuścił czarny dym z rury, przepalił to co się nagromadziło i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EINSPRITZUNG UBERPRUFEN
czyli sprawdzic układ wtryskowy po ichniemu.Tak jak pisłem wyżej może to byc kilka rzeczy,prawde może Clip pokazać,tylko podlączenie w ASO troszeczkę kosztuje :roll: Może poszukaj kogoś u siebie kto dysponuje kompem do renault?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Byłem w servisie i otrzymałem informację że kontrolka zapala się z powodu akumulatora czyli mam za słabej mocy gdyż nie jest oryginał jaki dają w fabryce powiedziano mi że muszę wsadzić nowy 65ah i rozruchu 720 i to pomoże gdyż lampki zapalają się jak samochód jest zimny po rozgrzaniu gasną bądź przy ponownym odpaleniu na ciepłym silniku już ich nie ma. Wie ktoś jaka firma produkuje takie akumulatory ??? szukałem i niestety nie ma ich na rynku albo nie potrafię szukać :) można wsadzić mocniejszy czy to nie zaszkodzi ?????????

 

A jeszcze do tego zapaliła mi sie kontrolka silniczka taka pomarańczowa i w servisie po pod[ięciu do kompa powiedzieli zawór EGR :) i ten zakichany akumulator ale dziwne że komunikat dotyczący wtrysków jest spowodowany akumulatorem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...... EINSPRITZUNG UBERPRUFEN :)

witam, parę dni temu w mojej Reni pojawił się również napis EINSPRITZUNG UBERPRUFEN, dodam że akurat w tym czasie były mrozy ok.8-10 stopni na minus. Z autem nic się nie działo jeździło normalnie, przyspieszało, nie muliło, żadnych innych dziwnych objawów tylko komunikat na wyświetlaczu i zapalona kontrolka service. I tak jak ktoś pisał na forum sprawdziłem świece i okazało się że jedna była spalona - wymieniłem ją oraz przy okazji olej i filtry olejowy i powietrzny (akurat zblizał się czas wymiany). No i pomogło kontrolka sama zgasła i juz nie pojawia się komunikat EINSPRITZUNG UBERPRUFEN. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!