Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka SERVICE i komunikat BŁĄD WTRYSKÓW


Rekomendowane odpowiedzi

psychol1983, Witaam mniałem ten sam problem zapalała się kontrolka serwis i komunikat awaria wtyskiwacza jezdziłem po rużnych mechanikach aż wreście wtrafiłem do pompiaża sprawdził wtryski i okazało się że jeden leje wymieniłem wtryskiwacz i jak ręką odjoł wszystko pogasło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mi ten komunikat zapalił sie przedwczoraj rzadnych zmian mocy i takich tam, tylko spalanie większe i przy przegazowaniu na poztoju albo na wysokich obrotach czarny dym

pojechalem na kompa i okazalo sie ze swiece i jeden wtrysk ma obnizone parametry.

Wiec mam pytanie co teraz robic oprocz wymiany swiec czy zrobic ten wtrysk czy regenerowac wszystkie??

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni postów. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze swoim autem Megane II 1.9 dci, dziś po południu zaraz po uruchomieniu silnika i po ruszeniu pojawił mi się komunikat "defekt wtrysku" połączony ze "stopem".. silnik w tym czasie nieznacznie inaczej pracował.. dodam, ze auto stało 8 godzin na mrozie poniżej 20 stopni... po 5 minutach dojechałem do zakładu, podłączenie do komputera nic nie wykazało, po ponownym uruchomieniu wszystko było ok.. dolałem płynu do diesla do baku.. i po przejechaniu 80 km nic się nie działo...

Pytanie: czy jest możliwe, że wszystko jest w porządku?

Pozdrawiam

wojpil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisywane przypadki najczęstszą przyczynę mają jak trochę wyżej "lejący wtrysk"

często równocześnie ze świecą żarową- niekoniecznie tego samego garczka.

Robiłem taki niedawno, komunikaty podawały na raz błąd komputera/wtrysku/świecy.

Na jednym z wtryskiwaczy po uruchomieniu silnika było stałe napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Dokonałem zmiany akumulatora i nic się nie zmieniło przypomnę na zimnym silniku zapala się komunikat błąd wtrysków i kontrolka servise po nawet minimalnym podniesieniu się temperatury silnika można wyłączyć go zapalić ponownie i lampki już się nie palą według serwisu wtryski są Oki tak jak i świece

 

ma ktoś jakiś pomysł ???? <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mialem tez taki problem przy zimnym silniku sie zapalalo check

injection plus service ale jak juz byl cieply i go gasilem i na nowo zapalalem

to znikalo, ale od wczoraj zapala sie podczas jazdy i gasnie przyczym traci

moc okolo 1500-2000rpm gdy jest komunikat i wraca do normy gdy wszystko

znika. Co moze byc przyczyna? Swiece? Czy wtrysk? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr byl czyszczony niedawno. Ale moze i masz racje? Tylko pojawia sie i znika i dostaje kopa na nowo, z tym ze jak jest zimny i jest ta kontrolka to mocy nie traci!!!Dziwne. Plus caly czas lampka spalin sie swieci i tez nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz sobacki, to,że był czyszczony o niczym nie świadczy.Może być uszkodzona elektryka sterująca jego pracą.Odepnij...przynajmniej coś wyeliminujesz.Tylko nie wiem czy w MIIphII nie będzie błędu na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kilka dni temu miałem to samo wizyta u mechanika i pierwsze co sprawdził to świece okazało się ze jedna jest padnięta wymienił i wszystko jak ręką odjął tak więc proponuje zacząć naprawę od najbardziej oczywistych rzeczy a zarazem najtańszych czyli świece pierwsze a potem wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat

Pokrótce opiszę moją sytuację - może ktoś miał podobne objawy...

Po dłuższej jeździe ok (400km wracałem z Zakopanego) zaświeciła się kontrolka oleju o raz STOP

Mimo to kontynuowałem jazdę (ok 45km)

Okazało się że na obrotach ok <1500 kontrolka pojawiała się ponownie a na niższych gasła tak koło 900.

Następnego dnia z rana próbowałem odpalić i pojawił się komunikat CHECK INJECTION SERVICE,,,,a potem DEAFULT INJECTION

Samochód odpala ale po około 5-10 sekundach gaśnie :)

NIE WIEM CO ROBIĆ?? Macie jakieś rady

Dodam jeszcze że na następny dzień w ogóle zaczął świrować - przy włączeniu zapłonu zamiast odpalić załączał się wentylator... Odłączyłem AKU i pomogło ale co z wtryskami?? a może to świeca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator sie wlaczyl bo to tak sie robi kiedy kom przechodzi w tryb awaryjny o ile dobrze pamietam. Takie zabezpieczenie gdyby cos zlego dzialo sie z silnikiem zeby sie nie przegrzal.

Dziwne jest to, ze kontrolka cisnienia oleju sie zapalila, obejrzales czy nie masz zadnych wyciekow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat

Pokrótce opiszę moją sytuację - może ktoś miał podobne objawy...

Po dłuższej jeździe ok (400km wracałem z Zakopanego) zaświeciła się kontrolka oleju o raz STOP

Mimo to kontynuowałem jazdę (ok 45km)

Okazało się że na obrotach ok <1500 kontrolka pojawiała się ponownie a na niższych gasła tak koło 900.

Następnego dnia z rana próbowałem odpalić i pojawił się komunikat CHECK INJECTION SERVICE,,,,a potem DEAFULT INJECTION

Samochód odpala ale po około 5-10 sekundach gaśnie :)

NIE WIEM CO ROBIĆ?? Macie jakieś rady

Dodam jeszcze że na następny dzień w ogóle zaczął świrować - przy włączeniu zapłonu zamiast odpalić załączał się wentylator... Odłączyłem AKU i pomogło ale co z wtryskami?? a może to świeca??

 

wentylator sie wlaczyl bo to tak sie robi kiedy kom przechodzi w tryb awaryjny o ile dobrze pamietam. Takie zabezpieczenie gdyby cos zlego dzialo sie z silnikiem zeby sie nie przegrzal.

Dziwne jest to, ze kontrolka cisnienia oleju sie zapalila, obejrzales czy nie masz zadnych wyciekow?

 

Wrzucam kilka fotek na których widać wyciek oleju...

Jeden znajomy sugeruje że skoro na wyższych obrotach świeciła się kontrolka oleju to może to być uszczelka pod głowicą ????

Nie wiem co o tym myśleć.

 

 

32216280111033722203.jpg

99718417906786805469.jpg

77958855942082123986.jpg

23498625669628265598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. W moje Reni mialem nastepujacy problem. Pewnego dnia gdy jechalem zapalil sie service, stop i einspritzung uberprufen. Zaprowadzilem do serwisu Diesla, panowie stwierdzili awarie pompy wtryskowej oraz wtryskow. Koszt naprawy po naprawie pompy oraz wtryskow to 4670 po odebraniu samochodu przejechalem okolo 100 km ponownie wyswietlil sie service oraz stop i samochod nagle zgasl. Zaprowadzilem ponownie do serwisu diesla, mechanik poinformowal nas. ze trzeba wymienic zbiornik, przewody paliwowe i rozdzielacz, poniewaz moglo to byc spowodowane opilkami znajdujacymi sie w zbiorniku na przewodach. Musialem kupic te czesci ale okazalo sie ze pompa byla zle naprawiona. Za naprawe nic nie zaplacilem ale ponioslem koszty za te czesci. W sumie taka naprawa kosztowala mnie w granicach 6000. Zapytalem jak dlugo mozna jezdzic po naprawie, mechanik usmiechnal sie powiedzial sprzedac jak najszybciej bo pompy wtryskowe delphi sa bardzo wadliwe. Od naprawy jezdze 5 miesiecy na razie nic sie nie dzieje, ale boje sie zeby ponownie nie miec takiej awarii bo jest ona bardzo kosztowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!