Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zabezp. tylnych drzwi przed dziećmi - awaria


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z blokadą elektroniczną zabezpieczającą tylne drzwi przed dziećmi. Drzwi się blokują, odcina otwieranie szyb ale wyrzuca komunikat błędu i nie zaświeca się kontrolka na przełączniku. Rygiel w zamku pracuje 3 razy w odstępach ok 1 sek. - prawdopodobnie rygluje, otwiera i jeszcze raz rygluje.

Podejrzewam zaśniedziałe styki w tylnych drzwiach które nie potwierdzają wykonania ryglowania.

Jak odpiąć wtyczki łączące drzwi z resztą samochodu aby je przeczyścić ? Zwalniam blokadę, wtyczka trochę się wysuwa i brakuje miejsca aby rozłączyć całkowicie ponieważ opiera się o drzwi.

Zna ktoś sposób jak to zrobić ?

A może macie inną propozycje odnośnie awarii blokady ?

pozdrawiam

Seb8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po psikaniu odczekałeś aby odparował... w aktualnych warunkach można podgrzać suszarką aby uskutecznić ten proces. Mam nadzieję że to jest bezfirmowy spray do czyszczenia/konserwacji styków a nie przy okazji do tego jak np. WD40.

Spróbuj poruszać wtyczką na boki, psiknij jeszcze raz.

Przeleć pozostałe styki w drzwiach profilaktycznie bo to w Scenic'ach słaby punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, poczekałem aż odparuje nośnik. przeczyściłem w ten sposób wtyczki we wszystkich drzwiach.

dziś kontrolnie sprawdziłem czy się nie poprawiło i ... działa, widocznie musiało trochę potrwać zanim styki złapały kontakt.

dziękuje wszystkim za pomoc, temat uważam za wyczerpany

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie nie mogłem znaleźć nic bardziej pasującego do opisanego powyżej, więc podepnę może pomogę innym.

 

Zauważyłem, że po zakończonej jeżdzie (atuomatyczna blokada wszystkich drzwi) można otworzyć autko od wewnątrz (blokada przed dziećmi off).

Sytuacja wygląda następująco.

Ja nie otwieram drzwi kierowcy, natomiast tylny lewy pasażer (zona) otwiera swoje od wewnątrz i chce wyciągnąć nosidełko (tylne prawe) i w tym momencie jest problem bo drzwi nie da się otworzyć choć słychać, żę blokada automatyczna już puściła.

Muszę ręcznie zablokować ponownie drzwi i je otworzyć.

Znacie może jakieś ustawienie które omija ten problem?

Auto po otwarciu jednych drzwi powinno chyba otwierać resztę, chyba że jest blokada przed dziećmi włączona.

 

Dzięki za pomoc, mam nadzieję że zrozumiale to opisałem

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
cytowanie

 

z tą blokadą to możesz rozwinąć temat?

 

co do zamarznięcia to pierwsze słyszę było ono selektywne.

 

Zamek się zamyka i otwiera normalnie, ale tylko jak kierowca otworzy drzwi od wewnatrz to można otworzyc tylne prawe drzwi, jak wyjdzie pasarzer to nie mozna, tylko jak kierowca.

Dlatego wnioskuję, że to jest jakieś ustawnienie tej blokady

Nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znana kostka pod fotelem kierowcy może sprawdz czy nie masz problemów z pinami w tej że kostce - tam jest wszystko mozliwe gdyż łączy się tam wiązka przednia z tyłem - ja po ostatnich bojach musiałem 3 kable skrecić razem po za kostką bo tak miałem styki zaśniedziałe ze nie dzialał mi "hands free" tylnych drzwi i nie chciały się otworzyć itd itd..

Po tym zabiegu działa i reczny normalnie funkcjonuje a nie failure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!