Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W mroźne dni ograniczenie przepływu powietrza przez komorę silnika może pomóc w szybszym nagrzaniu silnika, oraz całego auta (szczególnie w dieslach). W wielu autach są stosowane przysłony, lub nakładki na wloty (nie zawsze oryginalne). Niestety nie spotkałem się z tym w Scenicu. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może się podzielic ze wszystkimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jakiejś gazecie wyczytałem, że w nowoczesnych silnikach nie ma to znaczenia. Chm?! Ja sam osobiście w Polonezie miałem taką gumową maskownice, którą zwykle zakładałem na zimę. Dodatkowo, miałem przygotowany kawał tektury, który zakrywał mi mniej więcej 1/3 chłodnicy. Jeździłem z "przesłoną" głównie po mieście, na trasę to zdejmowałem, chyba że było bardzo zimno <-10°C. Przy mrozach auto wyraźnie szybciej się nagrzewało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem Poloneza, zasłaniałem chłodnicę z wyraźnym skutkiem. Teraz dojeżdżam do pracy 5 km i myślę, że w mroźne dni mogło by pomóc. A wracając kręcę się jeszcze trochę po mieście i parkuję pod domem z zimnym silnikiem. To mnie trochę denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że silnik jest zamknięty w komorze silnika dość szczelnie. Główny dopływ powietrza do komory następuje przez wloty powietrza z przodu. Ograniczając go zmniejszam wentylację nie tylko chłodnicy, ale i silnika. Jakie ma to znaczenie wie każdy, kto jeździł zimą na motocyklu bez kasku. Żeby było jasne, nie uważam to za znaczące przy temperaturach bliskich 0 C, ale ostatnio zima nas nie rozpieszcza mróz do -18 stopni C co inspiruje mnie do działania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonięcie chłodnice na pewno poprawi troszkę dogrzanie silnika gdyż w czasie jazdy następuje ruch powietrza i to wcale nie od pracujących wentylatorów .Zasłonięcie chłodnicy spowoduje ,że nie będzie ona chłodzona i silnik na pewno szybciej osiągnie normalną temperaturę pracy , a stąd same korzyści bo i ciepełko w kabinie i silnik mniej paliwa spali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie ona chłodzona i silnik na pewno szybciej osiągnie normalną temperaturę pracy
Powtarzam pytanie. Jaki wpływ ma hulający wiatr w chłodnicy w czasie gdy zamknięty jest dopływ płynu do niej? Ludzie, jeśli zasłonięcie chłodnicy pomaga Wam w rozgrzaniu silnika, to znaczy, że macie uszkodzony termostat! A poza tym mamy XXI wiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzując, nie chodzi o zasłanianie chłodnicy (Lewy ma rację). Chodzi o zmniejszanie chłodzenia samego silnika.

A korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowych świąt i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!