Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGI już nie odpaliła po mrozie. Co to może


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was z pytaniem odnośnie problemu, jaki dotknął moją MEGI II 1.6. Na komputerze pojawia się komunikat BORDELELEKTRONIK DEFEKT, a po wciśnięciu przycisku START/STOP brak jest jakiejkolwiek reakcji komputera. Wczoraj odpaliła bez problemu. Dziś już tylko kilka razy zakręcił rozrusznik, a w końcu przestał reagować na przycisk START/STOP i wyświetla powyższy komunikat. Macie jakieś pomysły? Co to może być? Ile może mnie zakosztować? Gdzie w Wawie ktoś mógłby się tym zająć? Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowaniem to jest mały problem, bo nie mam garażu, a po wyjęciu akumulatora nie zamknę z karty samochodu :/ Próbowałem ją odpalić przez kable wysokiego napięcia z innego samochodu i nie było żadnej reakcji rozrusznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spider-pl, odkrec klemy od akumulatora.Zamknij auta kartą,zdejmij klemy, wyjmij akumulator zamknij maske i spokojnie zabierasz aku do naladowania.

 

Poźniej otwierasz auto kluczykiem w drzwiach... i dalej chyba wiesz co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest napięcie na aku w momencie uruchamiania samochodu.

całkowicie naładowany akumulator powinien pokazywać napięcie 13-13,5 V

Ale to i tak niewiele powie. Napięcie może być dobre ale pojemność akumulatora może być taka, że po paru próbach uruchomienia nie będzie miał siły więcej kręcić. Wraz ze spadkiem temp. spada również sprawność akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam ten sam problem z moją meganką cc II 2005 r ( 2.0 automat z lpg). Oprócz wspomnianego komunikatu- BORDELELEKTRONIK DEFEKT komputer wariuje, wyświetla informację ABS/ESP DEFEKT, kolejną o błędnym położeniu biegu przy uruchomieniu ( skrzynia automatyczna). Samochód zączął głupieć kilka dni temu- odwilż. Teraz nie da się już wogóle uruchmić. U mechanika przy próbie podłączenia pod komputer wyrzuciło im cały system więc rozkładają ręce, bo nie są w stanie nic sprawdzić. Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!