Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne chlapacze


Rekomendowane odpowiedzi

sebcio76, po pierwsze dziękuję za opinię :)

Trudno znaleźć te nakładki na allegro, bo czarne nie wyglądają ciekawie i mało kto je wystawia. Ja się uparłem, dzwoniłem po sprzedawcach i więcej kasy straciłem na telefony niż na chlapacze. Ostatecznie kupiłem za niewielką kasę, tylko jedna strona była pęknięta.

Od Scenica na pewno nie będą pasować, przymierzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć te nakładki na allegro, bo czarne nie wyglądają ciekawie i mało kto je wystawia.

kolor dla mnie nie ma znaczenia, pomaluje się a pożniej jeszcze bezbarwnym psiknie i będzie pięknie. One wystepowały w kolorach??? Jak możesz zdradz cenę za jaką babyłeś ten nakładki.

Nie czerwień sie tak bo bedziesz wygladał jak A. Leper po solarium

:) :) :) Masz naprawde piękne doinwestowane autko jedyne w swoim rodzaju, szkoda że nie bawiłes się wersją kombi bo bym odkupił od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wystepowały w kolorach?

Nie, były tylko czarne, nielakierowane - dlatego mogą wydawać się brzydkie :)

Ja zapłaciłem ok 30-40zł/komplet, z tym że jedna część była pęknięta. Koszt rozmów telefonicznych przemilczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40zł/komplet, z tym że jedna część była pęknięta. Koszt rozmów telefonicznych przemilczę

Patrząc na Twoją coupete zmobilizowałem się i zamówiłem sobie z wysyłką za 60zł bez dodatkowych kosztów rozmów :-P: :) jeszcze tylko dorawc jakiegoś taniego dobrego lakiernika i będę szczesliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik to pikuś, dorwać oryginalne spinki to jest wyzwanie :) Nakładki przykręca się od strony koła na dwa torxy (te od nadkola), od spodu na dwie wsuwane spinki (i o nie właśnie chodzi) oraz na grubą taśmę dwustronną. Ja spinek szukałem długo, nie znalazłem (nawet aso i intercars wysiadły), przewierciłem otwór przez nakładkę i rant progu, zabezpieczyłem dokładnie farbą i trzyma się jak ta lala :)

 

P.S. sebcio76, przejrzyj ten temat od początku, były fotki wcześniej jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcie tej spinki , ale na 1strone jest 1 spinka :)

lakiernik to nie taki pikuś, cenią się bardzo. Może uda sie zagadać ze znajomym lakiernikiem w ASO Renault, zresztą muszę dać wiosną Megi do lakiernika na większe wyprawki :-( .

Co do zamontowania to myślałem podobnie jak kolega meganecoupe02 przwiercić rant chlapacza i rynenkę i zamocowac na wkręt, a całość uszczelnić siliconem bezbarwnym. Dobrze kombinuje :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszczelniaj nic silikonem. Wystarczy, że zamocujesz jak w oryginale, wtedy wilgoć będzie spokojnie uciekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja się trochę tego naszukałem na szrotach w okolicy i nie było, szukałem też na allegro i znalazłem wśród aut sprzedawanych jako rozbite no i się udało po jakimś czasie. Tylko pamiętaj że meganka i senic maja różne nakładki.

Znalazłem do scenica jak by ktoś szukał http://allegro.pl/nakladka-oslona-progu-renault-scenic-lift-99-03-i2796526708.html

oraz do meganki http://allegro.pl/naroznik-progu-prawy-megane-i-lift-1-6-16v-i2789696910.html

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem okazje widzieć jak wyglądał lakier na aucie, które od nowości miało chlapacze (oryginalne) lakier zjechany do golutkiej blachy. Ja tego nigdy nie miałem i nie chcę i podtrzymuje swoją opinie że to się nadaje ale jak ktoś jeździ na szutrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtrzymuje swoją opinie że to się nadaje ale jak ktoś jeździ na szutrze

No właśnie na szutrze to ja bym założył normalne chlapacze ( http://allegro.pl/chlapacze-tylne-lmox-2szt-renault-megane-sedan-i2762554140.html) a nie nakładki i do tego jeszcze lakierowane

nakadka.jpg

Te o których mowa spełniają swoją funkcję, bród z kół osadza się na nakładkach a nie na całym aucie, większość kamyków uderza też w nie a nie nie w blachę powodując odpryski lakieru. W porównaniu do zwykłych chlapaczy są też estetyczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tyłu jak się nazywają, zna ktoś pełna nazwe moze aukcje ? ;) dzięki za linki sebcio, jak byś mógł albo miał namiary na kogos kto by miał przód i tył na sprzedaż kompletne to Pisz biore od reki, pilnie mi trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś mógł albo miał namiary na kogoś kto by miał przód i tył na sprzedaż kompletne to Pisz

Do tyłu są chyba tylko zwykłe, może do cupety są inne tu masz nr katalogowe oryginałów(drogich), nie wiem jakie masz nadwozie.

MÉGANE I HATCHBACK Ref.: 77 01 410 848 A tu aukcja allegro http://allegro.pl/nowe-chlapacze-tyl-renault-megane-hb-7701410848-i2779809293.html

MÉGANE I Sedan Ref.: 77 01 410 849

MÉGANE I Kombi Ref.: 77 01 410 885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!