Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne chlapacze


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma założone w scenicu I ph II chlapacze na przód. Właśnie zakupiłem oryginalny zestawik na alledrogo :) i zastanawia mnie jak one są mocowane (od strony koła na dwa wkręty; natomiast nie wiem jak jest od dołu, od strony progu) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko te miejsca które wymieniłeś. Do progu są przyklejane w trzech miejscach - sprawdzałem to wczoraj.

Tak to wygląda:

dsc01240z.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swoje planuję polakierować w kolor nadwozia i wtedy nie będą źle wyglądać - z takim zamiarem je kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jeszcze leżą w szafie i czekają na lakierowanie. Czarnych nie zakładam bo na jasnym aucie dość mocno je widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje założone od nowości, jak będe miał jutro chwilę, skocze do garażu i machne fotkę. w tym momencie nie mam czystego zdjęcia, na którym będzie je całe widać.

Przemo_CK czy możesz zrobić również zdjęcie od spodu progu, interesuje mnie jak Twoje są dopasowane od spodu.

konrad_28, moze tez wstawisz fotke jak juz masz na aucie..

Craigh, niestety jeszcze nie założyłem gdyż czekam na lepszą pogodę (wyższą temperaturę) gdyż przy tej temp. taśma może nie za bardzo trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo_CK, może się orientujesz czy pod tą osłoną nie zbiera się błoto itp? Wg. mnie jest taka możliwość bo jednak mała szczelina jest między chlapaczem i nadkolem, ale mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede w garazu za jakies 2 godziny i zrobie fotke z każdej strony :)

konrad_28, jesli dobrze kojarze, co bedzie widac na fotkach, to moje na dole są jeszcze spięte spinką metalową do zgrzewu progu.

meganecoupe02, nie zaobserwowałem, zeby zbierał sie tam jakikolwiek syf - myslę, że na dzisiejszych fotkach, jesli tam jest, będzie go świetnie widać, bo auto jest po ponad 1000km trasie we wczorajszych warunkach.

 

Edit

Panowie, załączam obiecane fotki.Auto strasznie brudne, ale jak pisałem - wczoraj zrobiłem ok 1000 km,dopiero jutro umyje :). Z racji tego, że jest ich 22 - chciałem uchwycić jak najwięcej szczegółów :) - wrzucam jako zip.

O ile lewy chlapacz jest prawidłowo zamocowany - widać dwie oryginalne śruby zakręcone do nadkola, spinki na zgrzewie progu, to prawy juz nie do końca. Poprzedni właściciel musiał o coś uderzyć w trakcie tych 9 lat przede mną i plastik lekko sie odkształcił. Dodakowo spinka umieszczona po stronie drzwi słabiej trzyma prawdopodobnie - szpara jest widoczna. Ponieważ przymierzam siuę, żeby w okolicach lata malować wypiaskowane ranty błotników (widać na zdjęciu ubytki w lakierze), poprawię i prawy chlapacz wtedy.

Z moich doświadczeń wynika, że dobrze uszczelnić przestrzenie między plastikiem a progiem masą do klejenia szyb (jest nigdy nie zastyga do końca i tłumi ewentualne drgania, etc) - tak zrobiłem z listwą na klapie bagażnika (mam kombi) bo latała i obijała mi lakier. Teraz jest stabilna, a i w razie potrzeby bez problemu ją zdejmę.

chlapacz_prz_d.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!