Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne problemy z elektronika


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio dziwne problemy z moją Meganką.

 

W trakcie jazdy wyłącza mi się wszystko, cała elektronika. Auto tak jakby gaśnie, po czym samo zapala. Wszystko dzieje się w przeciągu sekundy lub dwóch. Po takim "wybryku" zresetowany jest licznik dziennych kilometrów, w trakcie wylacza sie wspomaganie kierownicy, radio.

Inny objaw: w trakcie jazdy np na większych dziurach wyłącza się radio i od razu samo się włącza. Czasami np na zakrętach lub przy szybszym ruszaniu zapala się kontrolka hamulca ręcznego i lampka "STOP" (czasami kilka razy pod rząd na ułamki sekund).

 

Ostatnio po zatrzymaniu na parkingu, zamknięciu samochodu - po powrocie nie moglem otworzyc drzwi. Karta przestala dzialac. Drzwi musialem otworzyc kluczykiem ale nadal nie dalo sie zapalic auta. Dioda z immobilaizera palila sie ciaglym swiatlem (zawsze miga) a po otwarciu maski silnika slychac bylo lekki pisk (tak jakby immobiliser sie zawiesil). Dopiero po odlaczeniu akumulatora (+ i -) wszystko sie zresetowalo i zaczelo dzialac (najpierw odlaczylem sam + ale to nie pomoglo).

Innym razem znowu po wlozeniu karty do czytnika wyskoczylo mi info o "Błędnym Immobilizerze". Odczekanie kilku minut, kilka prob naciskania guzikow na karcie, odblokowalo wszystko.

 

Dzisiaj przebrala sie miarka: auto zgaslo kilka razy pod rząd na drodze i stanolem na środku skrzyzowania. Zero reakcji na probe zapalenia, brak jakichkolwiek swiatel, awaryjnych nie dalo sie wlaczyc! Kilka razy musialem odlaczyc i podlaczyc aku zeby udalo sie zapalis i zjechac ze skrzyzowania! Katastrofa!

 

Co się dzieje z tym autem! Pomożcie! Doradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!