Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stuki w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich FORUMOWICZOW!!!

 

Czytalem Wasze posty w dziele uklad kierowniczy ale niestety nie znalazlem tam info co do mojej przypadlosci.

 

Mam Meganke II 1.5 Dci 82KM z 2003r.

Niecaly miesiac temu przy przebiegu 54000 pojawilo sie stukanie w przednim zawieszeniu( stan polskich drog wygrywa). Co najwazniejsze stuk ten (cos w stylu obijajacych sie o siebie 2 metalowych czesci) wystepuje tylko podczas skrecania. Na wprost nic takiego nie ma miejsca.

 

Skret + dziura i szlag mnie trafia. Im wolniej biore zakret np 10km/h tym glosniej slychac(albo to tylko moje wrazenie) Sam nie wiem. Przy delikatnym podjezdzie na gorke na skreconych kolach , mala preedkosc rowniez dochodza do mnie te niepokojace odglosy choc sa cichsze.

 

Co to moze byc? Moze jakis element gumowy? Jesli ktos z Was mial taka przypadlosc dajcie znac co to takiego?

 

pozdrawiam

 

ochi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to może być kilka przyczyn np. już wyrobiony drążek , końcówka drążka, Tuleje stabilizatora lub całkiem coś innego ;-) . Najlepiej podjechać na warsztat niech sprawdzą.

Ja mam taki układ w ASO, że mnie akurat sprawdzenie nic nie kosztuje. U mnie nawet na stacji diagnostycznej gdzie robi się przeglądy też można za free sobie sprawdzić.

Zawsze można podjechać do mechanika - dać 10 zł na piwo i powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To co pisze SUJKA - czyli łożysko MacPersona - objawia się szczególnie stukami przy skrętach kierownicy - także na postoju.

Sprawdź więc czy stuka przy dużych ruchach kierownicy prawo - lewo - stojąc przy włączonym silniku (co by było wspomaganie) - Jeśli tak to łożyska macpersonów - koszt około 90,- /szt - wymieniałem to przy 36000km

Ale raczej to co piszesz wskazuje jednak na łącznik stabilizatora, sprawdź także w tym wieku dla Megane II to najwyższy czas -tuleje wachaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Łącznik stabilizatora - brak stukania na prostych równych kawałkach jezdni. Stukot może przenosić się ( jak było z moim ) z uszkodzonego lewego na prawą stronę !. Dobry diagnosta na szarpaku, jest w stanie wykryć taką usterkę od ręki. Bardzo często maskują uszkodzenia łączników uszkodzone wahacze. Po wymianie (luz na przegubie prawego ) wahacza a w dwa tygodnie później uszkodzonego lewego łacznika stabilizatora ( plus profilaktyczne prawego łacznika po 25 pln) Megi toczy się jak marzenie. :) .A ASO mówiło że stuki to wynik luzu na prawej końcówce drązka kierowniczego i że są nim bardzo zaniepokojeni :-P

 

Teraz będę przysłuchiwał się łożyskom McPhersona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię temat.

 

U mnie jest tak że jak jadę po "kocich łbach" i skręcam kierownicę w prawo i trzymam ją skręconą to stuka jakby na wysokości kolan kierowcy.

Jak koła są skręcone w czasie jazdy i puszczę kierownicę to stukanie ustaje. Stuka tylko w czasie trzymania skręconej kierownicy w prawo (jakby tylko podczas napiętego układu kierowniczego).

 

Przeguby odpadają bo na luzie jest to samo.

 

Samochód sprawdzany na 2 różnych szarpakach i mówią że jest ok ale nie jest :)

 

Pomożecie ? :P

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!