Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyrozumiałość jestem "tu pierwszy raz".

Jestam jak do tej pory szczęśliwą właścicielką Megan 1,9 dci 2000r. (drugi właściciel) do momentu pojawieniu sie napisu "service".

Kilku mechaników (po podpiściu do kom...) stweirdziło uszkodzenie EGR. No i cóż wymieniłam na nowy ERG. A ten piekielny napis "SERVICE" dalej świeci. Następny mechanik sprawdza układ elektroniczny i niczego nie strwierdza.

Może ktoś z posiadaczy miał taki sam problem. Z góry serdeczne dzięki za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakim komputerem był sprawdzany samochód, w serwisie Renault?

Uszkodzony EGR wywala raczej błąd na kontrolkę świec żarowych (EKG), a nie service.

Napisz jak zachowuje się auto, czy ma moc, czy kopci itp.

EGR-a można wypiąć i nie powinien świecić żaden błąd. Żeby ułatwić poszukiwania najlepiej byłoby podłączyć komputer w ASO - zapłacisz 100zł, a nie będzie trzeba połowy auta wymieniać (poszukiwania się mocno zawężą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eby ułatwić poszukiwania najlepiej byłoby podłączyć komputer w ASO - zapłacisz 100zł

Tak szczerze mówiąc to w ASO tydzień samochód stał, nie mogli dojść co jest zepsute.... Po drodze jak nam autko nawaliło taki mądry starszy Pan ze Scenica powiedział z miejsca, nie musiał nic robić.... Tata odpalił autko i pokazał o co chodzi to Pan powiedział że to jakiś elektroniczny zawór... B) - Pewno on też go wymieniał... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady. Odebrałam z serwisu autko. Ponoć napis "service" wynikł z tego, że stary (ponoc zesputy EGR) dokonal zwarcia na łączeniu między EGR a komputerem. Sterownik na komputerze nie czytał 'nowego EGR' i dalej był napis. Wymieniłam sterownik i napis znikł. Wywaliłam sporo kasy. ale licze że będę teraz długo sie cieszyc sprawnym autem, nawet tą bardzo zimową porą. Szczęśliwa że moge jeżdzic. Jeszcze raz dziękuje za wszystkie podpowiedzi. B)

A co do wątpliwoścji jaki pH - to baba prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!