Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

radio nie działa.


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Wsiadłem dziś rano do samochodu i zapaliłem silnik lecz radio nie działa i nie świeci się nic nie reaguje. Trzymałem przycisk wł/wył krótko i długi i nie ma żadnej reakcji. Wczoraj było wszystko ok. W nocy był duży mróz a auto stoi na polu więc nie wiem. Sprawdzałem bezpiecznik w kabinie i jest dobry. Mam meganke od niedawna i dopiero się staram ją rozpracować na dobrą sprawę to nie wiem czy mam phI czy phII. Renault Megane II 2006r 1,9dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z 2006 to masz phII jak masz tyłu lampy do cofanie nie okrągłe to pewne że phII bo phI miały okrągłe. A co do radia to Ci nie stety nie pomogę bo nie wiem co mogło paść ale powiem Ci jedno że te autka to nie lubią mrozów elektronika szaleje B) u mnie zamki też ostawiają cuda czasami w te mrozy a i nie tylko w mrozy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie to jest phII dzięki. Ale z tym radiem to nie wiem bo jeszcze cały czas mi sie swieci wyswietlacz i boje sie że mi rozładuje aku do rana... :-( co robić?? do tych bezpieczników pod maską nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tak na większość bolączek związanych z elektronika w tych autach rozwiązaniem jest rozłączyć akumulator czyli zdejmij klemę z akumulatora na jakąś minute i zazwyczaj wszystko powraca do normy tylko dodam że po zdjęciu klemy rozkoduje Ci się radio wiec musisz znać kod żeby go później wprowadzić no i ewentualnie szyby będą Ci się opuszczać pulsacyjnie a więc będziesz musiał każdą z szyb podnieść do góry guzikiem i przytrzymać ten guzik w górze tak ze 2-3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiatm...ja rowniez mam problem z radiem...od niedawna mam Renault Megane II 2004r 1.9 dci...kupilem ja bez radia...Radio kupione jest z allegro i po podlaczeniu go kod mozna wprowadzic tylko na wstecznym biegu(silnik oczywiscie uruchomiony) i radio gra tylko gdy wbity jest bieg wsteczny...czy to maga byc zle podlaczone kable??prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

dziś stało mi się to samo co autorowi wątku. Radio nie działa, wyświetlacz się świeci. Jako, że jestem zielony, pytanie moje brzmi którą klemę i jak odpiąć ?

 

Z góry wielkie dzię za pomo.

 

PS. Jaka jest szansa, że zaraz mi aku siądzie przez ten wyświetlacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!