Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

żarówki ksenonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie masz oryginalnie to nie. Samych żarówek nie założysz - trza przerobić instalację i inne klosze lamp dać - wtedy jest to możliwe :!::mrgreen: Oczywiście trzeba też dorobić instalację ciśnieniową do przemywania szkieł lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co myslalem zeby wykombinowac do mojej megi z normalnymi reflektorami :mrgreen: wystarczyl by uklad z zyroskopem (czy jak to tam jest, zapewne na elektronice zrobione) i podpiac do silniczkow. a regulacja reczna - trzeci silniczek ktory obracalby tymze czujnikiem :) PROSTE! tylko pewnie drogie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co powiecie na zestawy ksenonow ktore mozna wsadzic do zwyklego reflektora np. z H7 widzialem dzis cos takiego w megance i powiem szczerze efekt fajny swiatlo duzo lepsze niz z H7, ponoc na przyzadzie do ustawiania swiatel nie widac ruznicy ze nie jest tam H7'ka cena takiego zestawiki na allegro to kolo 700zl, zastanawiam sie czy warto w to inwestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji masz wyraznie zaznaczone trzy rzeczy:

1. zarowka MUSI posiadac filtr UV (brak - klosz matowieje)

2. zarowka nie powinna przekraczac mocy 55W (wiecej - klosz i lustra sie przypalaja)

3. nie wolno stossowac zarowek xenonowych w kloszach nieprzystsowanych do takich zarowek (patrz punkt wyzej)

 

mozesz podac adres takiej aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy nie tak prędko. Byłem ostatnio na przeglądzie z moją furą i pytałem się o xenony. Takie z przetwornicami o jakich piszecie. Bzdurą jest konieczność samopoziomowania i spryskiwaczy reflektorów. Zobaczcie sobie starsze auta w których były xenony montowane fabrycznie. W uboższych wersach nie ma spryskiwaczy. A jeśli chodzi o poziomowanie to każdy chyba ma porkętło którym obniża słup światła. Dodatkowa są pokrętła przy samych reflektorach, a reflektory tak czy siak powinno się czyścić co jakiś czas (jeśli są brudne) bez względu na to jakie żarówki mamy. Przegląd samochód napewno przechodzi a co do panów w niebieskich mundurkach tez nie ma problemu. Założył już ktoś takie bo sam mam taki zmiar niedługo... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ja mogę mieć wyregulowane na 0 i założone xsenony i wieźć szafę w bagażniku. A Ty będziesz jechać z naprzeciwka. :mrgreen: Ciekawe jak będziesz widział jak wyminiemy się.

 

Przerabiają ludzie na xsenony. Tyle że takie systemy bez autopoziomicowania oślepiają na wzniesieniach a nie kręcisz cały czas regulatorem. Po to jest system poziomicowania że działa on bardzo szybko na pewne różnice w poziomie auta i dostosowuje tak lampy aby nikogo nie oślepiać.

 

A do CZekCZEKA. Jak chcesz koniecznie montować xenony to kup lampy xenonowe i dobrze je wyreguluj. Bo takie xenon kit car chciałem kiedyś z chin sprowadzać całymi kontenerami. Żarówki mają złe rozprzestrzenianie się światła. Xenony muszą mieć gładką szybę i soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak Hadson mówi! A co do tych niby to uboższych ksenonów - widziałeś kiedykolwiek jako opcja dodatkowa - ksenony uboższe i wzbogacone? Zawsze masz w dzisiejszych czasach komplet tzn. spryskiwacze i system samopoziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w dzisiejszych czasach. Ale patrząc na VW albo audice 10 letnie to tam nie ma takich wynalazków. A co do mijania na wzniesieniach, nie zauważyłeś, że zwykłymi żarówkami też ślepią ? A jak Cie ktoś razi światłami to właczasz mu długie albo mrużysz oczy i egal :-P Równie dobrze można to porównać do sytuacji gdy poprzedzająca osoba jedzie na przeciwmngielnych w nocy i Cie razi albo jak stoisz za kimś w nocy na skrzyżowaniu i poprzedzający Cię kierowca trzyma nogę na hamulcu bo mu się ręcznego nie chce zaciągnąć... Nie przeszkadza ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zescie sie powadzili o te ksenony, zapodalem taki temat bo osobiscie widzialem takie cos w meganie I ph2 i zastanawialem sie czy ma to sens bycia, a co do oslepiania to czy zdazaly mi sie tez mesie czy bmki na xenonach ktory niezle dawali po oczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dammjano, a jesli teraz przerabiasz na ksenony to co z badaniami technicznymi? <<auto 2005, lampy "fabrycznie zamontowane" 1995>> L_O_L! pomysl chlopie!... montujac teraz musisz spelniac AKTUALNE normy i przepisy a nie te sprzed 10lat...

 

jak tez juz zostalo wspomniane, uklad samopoziomowania nie dziala jak zwykle pokretlo, z szybkoscia zolwia biegnacego pod gore, tylko ma wychwytywac wiekszosc nierownosci na drodze. bo jak Ci po oczach strzeli H7 to zaklniesz, a jak Ci strzeli ksenon to do rowu wpadniesz... oczywiscie przesadzam ale roznica jest na prawde spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!