Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadające obroty na biegu jałowym 1.9 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem użytkownikiem Renault Megane II 1.9 dCi z 2003R. Zauważyłem, że od pewnego czasu podczas gdy wrzucam luz przed np zatrzymaniem się gdy najczęściej gdy silnik jest jeszcze nierozgrzany (choć to nie regóła) obroty spadają na ok 750 zaczyna lekko telepać autem i po krótkiej chwili obroty wracją do normy na ok 800- 900. Wcześniej tych objawów nie było na 100%. Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Miałem tak samo, tzn, np tuż pod światłami auto jedzie/toczy się powoli, chcę je zatrzymać, wciskam hamulec, a silnikiem zaczyna trzęś. Długo nie wiedziałem co to, bo hamulce poza tym bardzo dobrze działały. 2 dni temu miałem czyszczone tylne zaciski i wymieniany płyn hamulcowy.

Jeszcze mało jeździłem (bo auto zabiera piękniejsza połowa), ale wydaje mi się, że problem się skończył.

Obstawiam lekkie zapowietrzenie ukł. hamulcowego i/lub stary płyn hamulcowy.

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat, ponieważ problem jest nadal obojętne czy silnik zimny czy ciepły gdy wrzucam luz obroty czasami spadają na ok 600-700 i po chwili wracają pod 1000.

 

Do krzysztof_lew - dzięki ale to na bank nie to, u mnie faluja obroty na biegu jalowym, ostatnio wymieniłem wszystkie filtry i olej ale problem pozostał nadal.

 

Zastanawiam się czy to czasem nie silniczek krokowy/przepustnica - tylko no właśnie czy w Megi II 1.9 dCi jest silniczek krokowy? Przy okazji wymiany oleju zobaczylem że silnik poci się olejem na łączeniach tej metalowej rury dochodzącej właśnie do przepustnicy. Nie wiem czy tak powinno być bo w tym miejscu to chyba powietrze do turbiny leci?! Ale nie stwierdziłem też żeby autko brało olej.

 

Wracając do obrotów prosze kogoś o odp, czy w meg II 1.9 dci jest silniczek krokowy, czy tylko przeczyścić przepustnicę.

 

P.S. Aha i prosze o pomoc w wyjaśnieniu gdzie jest jakaś wtyczka na przeplywce i co to? <ok>

 

Dziękuje za wczeniejsze odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od obudowy filtra powietrza ( nie mylić z filtrem PP) idzie taka rura do silnika i na tej rurze jest zamocowany przepływomierz - dokładnie tej samej średnicy co rura - łatwo znaleźć wtyczkę.

Czyli tak - idzie rura - przepływka - dalej rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie doszedłem problemu, odpięcie wtyczki przy przepływce nic niestety nie dało, stawiam teraz na tą "przepustnice" na dolocie powietrza. Jak się do niej dobiorę to zdam relację czy przeczyszczenie pomogło.

 

Jeżeli ktoś wie czy w 1.9dci jest silniczek krokowy to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nie ma w dieslach czegoś takiego:)

Gdzieś jeszcze wyczytałem, że przyczyna może być tez pompa wtryskowa.

Aha czy nie popsuje czegoś odłączając tej "przepustnicy" bo ona jest sterowana przez komputer i nie chciałbym tego rozregulować?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe dzisiaj sprawdzał to u siebie.

 

pichorz, nie rób sobie zmartwień i nie zastanawiaj się co może być przyczyną tego, pompa - to strasznie droga rzecz. Dlatego sprawdź te hamulce, płyn stary, zapowietrzone może, ja zacznę u siebie od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!