Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku we wnęce koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy czy ktoś miał ten problem co ja a mianowicie woda w miejscu koła zapasowego w M egane II kombi? Podsufitka sucha, wykładzina też sucha, a woda zbiera mi się od jakiegoś czasu z prawej strony plastikowej wanny na koło zapasowe. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkiego (chyba)próbowałem zostalo mi tylko mocowanie haka jak to nie to , to mnie rozerwie :-x jak byś sobie z tym poradził to daj znać.

Moze tobie cieknie przez ta gume przy wiazce lampy?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie padał deszcz i mam wodę czyli na pewno nie cieknie przy uszczelnieniu plastikowej misy z karoseria tylko gdzieś od góry auta. Uszczelniłem wyjście przewodu spryskiwaczy tylnej szyby ale dalej cieknie, spróbuję później z uszczelnieniem listew pod religami i śrub którymi te religi się przykręca. O efektach poinformuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie woda ciekła do koła zapasowego przez otwory w nadkolach. Po wyjęciu lamp tylnich widać prostokątne otwory w nadkolach, jak lałem wodę od góry to tamtędy wpadała do środka w dużych ilościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przez jakie otwory ciekło Ci ? przez te które upuszczają powietrze przy zamykaniu drzwi? Ja już nie mam pomysłu skąd ona może lecieć, na pewno gdzieś nad lub koło tylnej lampy bo widać jak lecą tamtędy krople wody w czasie deszczu. Strasznie dużo tej wody po deszczu musi być niezła nieszczelność tylko szkoda ze jej nie mogę zlokalizować. Jak byście mieli jakieś pomysły to chętnie je wypróbuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem wcześniej po zdjęciu tylnich lamp widać prostokątne otwory w karoserii (około 8 cm na 5 cm - tak z pamięci, dawno tam nie zaglądałem) i tamtędy mi się lało. Nie wiem do czego służą te otwory, może mają ułatwić dostęp do czegoś. Łaty z gumy + silikon załatwiły przeciek. Mam Megane II z 2005 hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pawisnia, mam ten sam problem ... po zimie zaglądam do koła ...a tam pławi się ono do połowy ... w wodzie:/ na razie porostu odciągnąłem wodę i tyle. Auto też MII ph I GrandTour

Źródła tak samo nie znalazłem ale jest dla mnie bezsensownym rozwiązaniem ze cała komora jest wytłoczką bez odpływu, jak ktoś wyżej napisał mam zamiar zrobić jakiś mały otworek drenażowy. W większości samochodów z jakimi się spotykałem to w komorze koła zapasowego jest coś takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić gdzie to cieknie to rozebrałem obicie tapicerki w bagażniku i lałem wodą. Widać jak cieknie koło lampy tylnej ale tak jakby gdzieś wyżej, dobrze tego nie widać ponieważ są tam dwa płaty blachy i leci pomiędzy nimi. Uszczelniłem wyjście przewodu spryskiwacza tylnej szyby i mocowanie tylnej lampy, ale to nic nie pomogło. Ciekawe czy może lecieć spod zawiasu tylnej klapy bo tylko to miejsce zostało mi od góry auta które nie uszczelniałem. Jak to nie pomoże to już naprawdę nie wiem skąd ta woda może się w zbierać bagażniku.

 

[ Dodano: 2010-03-28, 14:09 ]

Witaj Elmer,

Jeżeli chodzi o otwory spustowe to jest dla mnie ostateczność i jak już nie znajdę przecieku nawet ze zdjętą podsufitką to je zrobię. Tylko że takie otwory powinny mieć jakiś "zaworek zwrotny" żeby woda podczas czasie jazdy w deszczowe dni nie wlatywała do środka. Jak byś coś znalazł to daj znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów Swoja megi kupiłem jakieś dwa miesiące temu i dzisiaj nadszedł czas na wymianę oponek na letnie chcąc wyciągnąc klucz oraz lewarek napotkałem na cos takiego pomożcie mi skad to moze byc ???

 

 

foto1hd.jpg

 

 

foto2ll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!