Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nieprawidłowe wskazania temp. zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieje możliwość wykalibrowania czujnika temp. zewnętrznej? W mojej megance cały czas pokazuje 3-4 stopnie niższą temperaturę niz jest w rzeczywistości. Jak było na dworze +2 to on mi ciągle -1 pokazywał. Teraz też jest dokładnie tyle samo mniej. Może da sie to wskazanie jakoś podnieść np. na kompie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam specem nie jestem... ale temperatury w aucie zawsze bedą pokazywały Ci inaczej. Z tego co zauważyłem w Megane III mam czujnik pod lusterkiem - zauważ że jak lecisz 120-130 a jest chłodno to na pewno będzie pokazywał mniej. W astrze II było to samo. Bądź jak nie będziesz jechał a auto będzie stało na slońcu... będzie pokazywał więcej

Ponadto - pytanie do czego porównujesz temperaturę. Bo jak do termometru w bloku/budynku i czujka jest przy/pod/nad/na/obok parapetu to to wskazanie z auta będzie dokładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję do nissana, w którym jak woda pod rynną zaczyna zamarzać to jest -1, jak zaczyna odmarzać to jest +1 <ok> - w megane jak odmarza to ciągle jest minus :lol: Chyba że to jakaś Francuzka miara :-D

A że na postoju jest inaczej to wiem ;) Ale podczas jazdy chyba nie powinno, bo ten czujnik przecież nie jest wystawiony na wiatr ani nie jest mokry, żeby się schładzać. Jest w obudowie lusterka, tak jak w nissanie za zderzakiem i tam jest OK. A jakby reagował na "prędkość" to przy 120 km/h miałbym niższą niż przy 50, a tak nie jest, więc twoja teoria umiejscowienia raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci odpowiem jeszcze inaczej

 

Na pytanie zimą na CB radiu "Jaka jest temperatura na zewnątrz" - około "zera" odpowiedzi wahały się od -2 do +1 a czasem i więcej. Takie urządzenia trzeba też kalibrować, może są źle skalibrowane? A może dużo zależy właśnie od umiejscowienia wspomnianej już nieszczęsnej czujki.

 

W astrze II jest gdzieś w okolicach zderzaka, w Megane III jakiś cypek wystaje pod lewym lusterkiem (to chyba to?) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cb ma pewnie w antenie - może w jakiejś części metalowej, która oddaje/odbiera ciepło. Lusterko jest plastikowe (izolator) a poza tym tak jak piszę - nie ważne czy jadę 120-150-40-70 temperaturę pokazuje tą samą (np. -2) a wg twojej teorii powinien pokazywać -3 -5 -1 -2 a tak nie jest, czyli czujnik jest poprawnie umiejscowiony.

 

No cóż - widzę że kolega soko mi nie pomoże, ale może ja uświadomię jego, że czujniki temp. się kalibruje - przecież one tylko generują odpowiednie napięcie w zależności od temp. Jak jest np (tu nie mam pojęcia jakie to są napięcia) 5V to wyświetla 15 st, jak spada temp to generuje niższe np. 4,3V i wyświetla 8 stopni, a jak rośnie to 5,5V i wyświetla 20 stopni.

Ja chciałbym tylko żeby zmienić to napięcie dla temp 0 st. np. na 3,8V a nie 4,1V, które może teraz mam i będzie git.

 

Nie chcę więcej dyskutować o działaniu czujników, tylko o tym, czy na kompie można to jakoś zmienić. Przecież to tylko elektronika <ok>

 

A pan GOOGLE wie naprawdę dużo o kalibracji czujników temp. tylko niestety nie w megankach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do Postu, u mnie w Megane I PHI wskaźnik/termometr wariuje pokazuje w zimę np +40 stopni i dopiero jak się zacznie majstrować podnoszeniem prawej przedniej szyby to wskazuje przez chwilę temperaturę aktualną a później znowu stopniowo rośnie do okolic 40-50 stopnie na plusie co wy na to <ok>

może ktoś zna przyczynę takiego działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek1979, popraw styki w kostce między drzwiami i progiem. Gdzieś brakuje styku.

 

Do autora tematu, nie ma możliwości regulacji/kalibracji. Prawdopodobnie czeka Cię wymiana czujnika na nowy, ewentualnie zrobienie go samemu. Jak to zrobić jest opisane na forum bo temat się już pojawiał kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffaell2, poszukaj w postach kolegi Lewy...ładnie opisał jak to sie robi.Zakupiłem rezystor według jego instrukcj i sam sobie naprawiłem...koszt 1zł i trochę własnego czasu.Niestety coś schrzaniłem i przy dodatnich pokazuje ok ale przy minusowych dosyć sporo przekłamuje. :-(

Kupiłem na Alledrogo nowy,koszt 30zł (pasuje od wszystkich renault) i teraz juz nie przekłamuje <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cb ma pewnie w antenie - może w jakiejś części metalowej,

 

kolego chodziło mi o pytania na CB radiu od innych użytkowników o wskazania ich samochodowych termometrów <ok> jeszcze samego CB z termometrem nie widziałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jestes lepszy ode mnie, bo ja CB widziałem tylko na filmach <ok>

 

Po prostu ciulowe czujniki dają chyba. Może faktycznie jestem upierdliwy, ale to dlatego, że w Nissanie chyba mi sie trafił świetny japoński czujniczek. Normalnie jakby z temp. zamarzania wody kalibrowany. Czyli te w serwisie za 100 zł to Chińska tandeta, którą na al.... można za 30 kupić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!