Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Biała kontrolka zmiany biegów na obrotomierzu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z megi 3 ponieważ ani razu nie zaświeciła mi się kontrolka od zmiany biegu która występuje w mojej wersji.Nie wiem od ilu obrotów się zaświeca?Dzwoniłem do serwisu renault i stwierdzili jak "zwykle zapraszamy do nas" bo oni sami nawet nie wiedzą od ilu obrotów ta kontrolka powinna się zapalać :-/

Już nie mówię o tym że mam (i co dla mnie jest śmieszne) 2 wycieraczki z tyłu takie same tzn.które maja znaczek że są to wycieraczki z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek127, a po co, lepiej niech się niektórzy pomęczą i pomyślą...

 

bartek87mikolow, jeśli pasują z tyłu jeden i drugi to znaczy że jest OK... nie ma więc co kombinować za dużo... co do kontrolki to podjedź do ASO i się zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki

Ja jakoś zawsze zamiast mówić dywaniki ,mówię wycieraczki <ok>

A dowiedziałem się ostatnio że w mojej megi nie ma tej kontrolki,tylko nie wiem czemu sprzedawczyni przy zakupie twierdziła że jest.W silnikach diesla wystepuje kontrolka zmiany biegu,nie tak jak kolega twierdził że jest tylko w silnikach benzynowych.

A w sprawie dywaników czekam wysłałem maila i cisz :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka pokazuje różnie. Jak silnik jest zimny to pokazuje przy wyższych obrotach zmianę biegu na wyższy ok 2800. A prze normalnej jeździe pokazuje tak jak "pieczarek" napisał przy około 2200 przy szybszym przyspieszaniu pokazuje się również koło 3500 i potem przy przeciąganiu silnika zapala się po raz ostatni przy około 5600 obrotach. Ogólnie trudno cały czas jest patrzeć na tą kontrolkę kiedy najlepiej jest zmienić bieg, ale przy dłuższej jeździe uczy ekonomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam to dlaczego w filmikach np. na you tube w wersjach z dieslem jest taka kontrolka???

Mam jeszcze jedno pytanie czy muszę jechać do ASO żeby aktywowali mi żarówkę do jazdy dziennej, chodzi mi żarowkę w reflektorze tą na samym końcu klosza...... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł dziennych. Jeżeli nie masz w komputerze w menu ustawień, opcji światła do jazdy dziennej (ja tak miałem, przy odbiorze auta jeszcze było, potem zniknęło O_o), to musisz wybrać się do ASO. Ale robią to od ręki i trwa raptem 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Połączono.

Witam. Co oznacza kontrolka po prawej stronie, lekko w dół od hamulca ręcznego? Co jakiś czas zaświeca mi się po włożeniu karty. Na tak krótko, że nie jestem wstanie zobaczyć co to za kontrolka :D . W necie nie znalazłem opisu deski.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!