Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Biała kontrolka zmiany biegów na obrotomierzu


Rekomendowane odpowiedzi

W tym miejscu (na obrotomierzu obok ikonki hamulca ręcznego) jest wyświetlana ikonka dźwigni zmiany biegów i strzałki sugerujące zmianę biegu. Ale nie występuje w każdej wersji. Coś było o tym tu:

http://megane.com.pl/topic/21870-kontrolka-zmiany-biegow-w-wersji-ekspressio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeżeli jest to symbol dźwigni lewarka to oznacza konieczność zmiany biegu na wyższy lub niższy w zależności od kierunku towarzyszącej strzałki. To taki bajer niby dla lepszej ekonomiki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa i w benzynie, i w dieslach - ojciec ma megane 3 benzynke, a ja diesla i u niego, jak i u mnie działa.

Zasadniczo, tak jak już ktoś wyżej wspomniał, jest to wykorzystywane dla zmniejszenia spalania i występować powinno standardowo w każdej wersji megane 3 - patrz instrukcja obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w każdej megance działa. Nieważne czy beznyna czy diesel, jak jest ta opcja włączona to działa. Jesli ktoś chce to włączyć to trzeba się kierować do cinasa ( cinas_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Spotkał się ktoś z sytuacją, że ta kontrolka świeciła się bez przerwy a nagle zapala się tylko podczas odpalenia auta i po chwili gaśnie? Zdarza się, że po włożeniu karty w ogóle się nie pojawia. Dodam, że strzałki góra i dół działają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeje temat - u mnie dziś zapaliła się ta biała kontrolka i auto zaczęło pikać jakbym miał niezapięte pasy.

Ktoś się z tym spotkał?

 

auto to 110KM DCI

 

------

tak sobie teraz myślę, ze ta kontrolka chyba mi się cały czas świeci i to jest normalne w DCI :D

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No to i ja odgrzewam temat :).

U mnie - (ph2 dCi 1.5 110KM) cyklicznie strzałki sugerujące zmianę biegu na wyższy/niższy nie działają (w 90% jednak pokazują się poprawnie). Nie wiem od czego to zależy.

Niemniej sama kontrolka (ikona), która prezentuje drążek do zmiany biegów do niedawna (do dziś) paliła się ZAWSZE po odpaleniu silnika. Dziś umarła.

Niewkluczone, że może to być problem z samym podświetleniem (dolna część obrotomierza też mi często przygasa).

Podczas jazdy nie zauważyłem żadnych problemów z samą czynnością zmiany biegów/przyspieszaniem.

Zastanawiam się czy diagnostyka tego (w serwisie) jest w ogóle opłacalna. Trochę mam schizę, że może to być początkiem innych/poważniejszych problemów.

Być może ktoś miał/ma ten problem i zechciałby się podzielić doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te deski są jakieś trefne, gdzieś w Trójmieście jest jakiś spec, który to potrafi naprawiać. Trzeba "pogooglować". U mnie czasem zanika wyświetlacz z parametrami, ale nigdy tego nie naprawiałem. Tak było od nowości, tak jest do dziś. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Co do strzałek, zazdroszczę, to chyba tylko się cieszyć, bo i tak żaden doświadczony kierowca nie jeździ na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!