Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swap na 1.9 TDI ARL


marcin1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was jako że chcę podnieś moc w swoim autko mam pytanko czy ktoś z was kiedyś myślał o swapie do Megane I albo Scenica I silnika z Seata Leona 1.9 TDI 150km??

 

pytam dlatego że jest to silnik wytrzymały i jak na disla bardzo rozwojowy. Dlatego tez mi przyszedł taki pomysł do głowy ze swapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. przepisów nie możesz zamienić silnika z benzyny na diesla i na odwrót.

TDI 150KM miał mój brat w Leonie Cupra4 i narzekał na spalanie, przy delikatnej jeździe nie zszedł poniżej 6,5 litra. No ale z drugiej strony sprzęt jeździł konkretnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze cupry pala wiecej niż ośka. Własnie Ośka pali na trasie do 5 litrów po programie na 190km i to jest fajne bez żadnych modyfikacji masz prawie 200km:). To nie w moim aucie by było tylko w kolegi:)

 

Ciekawi mnie czy silnik z osprzętem sie zmieści:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dowiadywałem się na dwóch stacjach diagnostycznych i w obu przypadkach diagności z cała pewnością powiedzieli, że nie można takich przeróbek robić. Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy zmianie z benzynę na benzynę itd. Teraz mam wątpliwości, będzie trzeba doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, gdzie masz zapisane że nie można zmienić z Diesla na Benzynę i odwrotnie... znam wiele aut które w których został zamontowany silnik i auto zostały zarejestrowane z nowym silnikiem i zrobiony przegląd....

 

na stacji diagnostycznej to tylko kasę biorą... jak napisał kolega kolek spokojnie można zmieniać i pojemności i rodzaje motorów w samochodach...

 

[ Dodano: 2010-04-13, 23:43 ]

marcin1982, a wracając do twojego pytania...

 

wszystko można tylko koszta takiego swapu przekroczą wartość twojego autka... wiesz zamonotowanie tdi 150 wiązać się będzie ze zrobienie odpowiednich mocowań silnika i skrzyni, pewnie półosie będzie trzeba robić na zamówienie, do tego dojdzie cała elektronika która pewnie jest do zrobienia ale czy to będzie działać z licznikiem i innymi podzespołami Renault. No i znalezienie magika który to wszystko zmontuje nie będzie łatwe... Zostaje jeszcze znalezienie jakiegoś TDI w super stanie...

Propozycja moja... Sprzedać Renault i kupić VW bądź Seata z takim silnikiem... wyjdzie taniej <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!