Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak otworzyć drzwi?


bolom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zatrzaśnięte drzwi lewe tylne w Sceniucu 2002. Prawdopodobnie jest włączona blokada "dla dzieci". Zdemontowałem tapicerkę i myslałem, że jest tam jakiś haczyk czy dzwigienka, króa pomoże w otwarciu tych drzwi. Niestety nie znalazłem być może słabo szukałem. Cyz możecie mi pomóc jak do tego się zabrać?

Bedę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam Bolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest włączona blokada to powinieneś otworzyć bez problemu z zewnątrz. Z tyłu są dwie blokady, jedna aby dzieci nie mogły otworzyć drzwi od środka a druga umożliwiająca zamknięcie drzwi przy uszkodzonym centralnym zamku lub gdy jest brak napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety jest chyba bardziej poważny problem. Drzwi nie mogę otworzyć. Teraz nie wiem co robić? Zdemontować się ich nie da bo są zamknięte. BYć może ktoś miał juz taki problem. Jeśli tak proszę o wskazówki.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Poszukałem, poczytałem i otworzyłem. Sprawa wygląda tak:

1. wymontować siedzenie przy drzwiach,

2. wyciągnąć uszczelke pomiędzy drzwiami a karoserią,

3. wziąć do ręki drut o grubości 3-4 mm w kształcie śledzia od namiotu, (jeśli ktos nie wie jak wygląda śledż to jest to drut o grubości około 4 mm i wygięty jak klucze imbusy w kształcie L).

4. delikatnie zacząć szpaerać i blokada się przesunie - pamiętaj do siebie.

5. drzwi otwarte.

 

Wymontowałem zamek. Okazuje się, że plastik, którym pokryte są rygle jest popękany i powycierany. Są odstające kawałki, króre blokują siłownik i drzwi się nie zamykają.

 

Zacząłem to czyścić wd-40. Jak już wyschnie postaram się te plastiki powycinać i zamontowąc zamek. Mam nadzieję, że będzie działał.

 

Mam pytanie: czy nie macie gdzieś takiego zamka do odsprzedania?

 

Pozdrawiam

Bolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!