Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat na koputerze 1.5dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Czasami zaświeca mi się taki komunikat "injection A controller".Najczęściej jadąc pod wzniesienie,gdzie muszę zredukować bieg i przez dłuższą chwilę depnąć po gazie,ale też nie zawsze.Zapala się też czasami ale nie, zawsze jadąc depnę dłuższą chwilę po gazie żeby wyprzedzić samochód.Na diagnostyce komputerowej nic nie znaleźli na serwisie nie byłem.Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielak1979,

Literka "A" w komunikacie nie oznacza wtrysku nr. A. Kolega Pietrek niepotrzebnie napisał ją z dużej litery. Komunikat po francusku wygląda tak "injectoin â controler" i znaczy dokładnie "sprawdź układ wtrysku". Przyczyn może być wiele, od wtryskiwacza poprzez pompę, filtr, któryś z czujników itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od filtra paliwa.Słyszałem że może to być świeca żarowa.Auto pali od strzału nawet w największe mrozy.Komunikat zaświeca się i na zimnym i na ciepłym silniku.Po zaświeceniu się nic się nie dzieje nie przerywa moc ma.Dzieki za radę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

komunikat zapala się podczas obciazenia silnika, wiec raczej nie jest to wina bezpieczników, przekaźnika, świeć żarowych ponieważ paliło by się cały czas.

 

1.5dci pewnie układ na delphi co trochę mamy te samochody na serwisie, masakra.

 

Mozesz jeździc i jeździc a moze Ci ten wtrysk paśc w najmniej oczekiwanym momencie.

Najtańszy sposób kup na stacji benz. taki preparaty do wtrysków do diesli, niektórym pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Uwaga nie polecam żadnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy chyba ze mamy auto od nowości i to stosujemy... po wlaniu tego wtryski się czyszczą ale jeśli mamy je już mocno zanieczyszczone to padną po 2 miesiącach cały syf się zbierze w jednym miejscu i wtryski do regeneracji lub wymiany... sprawdziłem niestety to na sobie a potwierdził mi to koleś gdzie regenerują wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i co ? Komputer potwierdził nie działa wtrysk - u mnie akurat 2 . Autko chodziło jak traktor. Umówiłem się na regenerację wtrysku. Mechanik dzielnie się zabrał do roboty i ... nie może wykręcić wtrysku. Nagle olśnienie - sprawdza kabelki i okazuje się, że kłopoty z komunikacją do komputera sterującego ..... Poruszane, popsikane i autko śmiga jak nowe !

Proponuje poruszać wielowtyczkami do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!