Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda dostaje się do środka po prawym słupku


radisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Tak jak jest napisane wyzej w temacie, mam problem z wodą która dostaje się do środka po prawym slupku (szyba przednia), w aucie jest odsuwany dach, szyba jest oryginalna z przodu i w dachu.

Woda dostaje sie do srodka z czestotliwością, powiedzmy - jedna kropla na minute, przy niewielkich opadach deszczu.

 

Nie chce narazie wziąc sie za rozbieranie czegokolwiek, czytalem troszke tematów ale nie znazlem niestety odpowiedzi, bylbym wdzieczny za pomoc.

 

R.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobny problem, ale naprawdę dość mocno cieknie i to po obu słupkach.

Wyjątkiem jest to że mam nieoryginalną szybę więc może gdzieś uszczelniacz się nie dopasował.

 

Fakt faktem przy odchyleniu podsufitki mam też mokro obok lampek, więc może być przeciek od anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

PRoblem nie ustał.

Woda dostaje się do środka w dalszym ciągu, pozostaje mi ściągnąć tapicerke z dachu i patrzeć którędy dostaje się do środka. Ewentualnie zdemontować solardach, bo wydaje mi się, że całkiem możliwe, że to jest przyczyną cieknącej wody.

Jedyną zmianą jest to, że woda nie dostaje się po prawym słupku (tak jak napisałem wyżej) tylko kapie z góry powiedzmy, że jest to przednia szyba z prawej strony.

 

Potrzebowałbym instrukcji jak ściągnąć solar dach, albo udrożnić w nim kanały odpływowe.

Jeśli ktoś ma takie informacje/instrukcje chętnie o nie poproszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja <piwko> niedawno była o tym dyskusja, co prawda w Megane I ale nie sądzę, żeby Renault coś zmienił, raczej zasada będzie identyczna.

Na końcach rurek od szyberdachu są gumowe zatyczki, które lubią się zatykać. Końce na dachu są w rogach szyberdachu i wewnątrz słupków idą do nadkoli i tam ich trzeba szukać. Zalecenia kolegów były takie żeby je uciąć, a rurki przepchać długim drutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, problem rozwiązany, szyba przednia jest klejona, klejenie zaczyna się od prawego górnego rogu i kończy się w tym samym miejscu (wiadomo). Pech chciał, że listwa dachowa (czarna, do mocowania bagażnika) która z przodu zakończona jest dwoma "rogami" przyciśnęta do kleju - między szybą a nadwoziem + woda deszczowa utworzyły przejście - dziurkę, przez którą lało się do środka. Zaklejone, nic nie cieknie. The End

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!