Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie chłodzi-czynnik jest, sprezarka dziala


Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Niedawno zakupiłem Megi dla mojej dziewczyny i przy zakupie niestety było dość chłodno i nie mogłem sprawdzić działania klimy. Poczekałem więc aż zrobiło się cieplej około 11C i odpaliłem klimę. Niestety nie odczuwałem żadnego powiewu chłodnego powietrza, wiec udałem się do stacji napraw, żeby mi doładowali czynnik. Ostatnio zrobiło się cieplej i przy około 19 C i trasie w słońcu chciałem się schłodzić i znowu włączyłem klime, ale niestety nie zauważyłem różnicy w temperaturze (próbowałem na zakniętym obiegu i otwartym - różne prędkości). Po jeździe na postoju wsłuchałem się w prace silnika i przy włączaniu klimy słychać pyknięcie, wiec podejrzewam, że sprężarka działa. Dodatkowo sprawdziłem czy jest czynnik w układzie, delikatnie naciskając cypek w zaworku i syknęło... czyli jest czynnik. Ale klima nie chłodzi. Więc przy włączonym silniku wyciągnąłem zasilanie od czujnika na rurce klimatyzacji (chyba czujnik ciśnienia) i sprężarka się wyłączyła, po włożeniu go ponownie było cyk i sprężarka znowu działała - słychać wyraźnie inne obroty i widać po obrotomierzu jak lekko się zmienia ilość obrotów.

Pomiem krótko POMOCY opadają mi ręce i nie wiem co dalej, ma ktoś jakiś pomysł, albo radę ??

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Meganka I ph II 1.9 dci 2001 r.

Dodano:

- termostat sprawny (o ile na wewnętrzym wyświetlaczu pokazuje tyle co na dworze)

- bezpiecznik sprawny (o ile ma kolor żółty i znaczek wiatraka/wentylatora)

- ujście skroplin jest drożne, sprawdzałem test ze szklanką i wszystko ściekło

- filtr pp zmieniony tydzień temu

- parownik/skraplacz za filtrem pp nie jest ani ciepły ani zimny, a przewody od sprężarki są neutralnej temperatury, jak jak skraplacz/parownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.wynika z twojego opisu że sprzęgło sprężarki działa , sprężarka nie tłoczy czynnika czyli może być uszkodzona mechanicznie ,

2.może też być w układzie dziura i to co ci naładowali dawno uciekło bo syknięcie świadczy o tym że jest czynnik ale może być go zbyt mało żeby klima chodziła poprawnie ja tak miałem u siebie,

najlepiej podjedź do dobrego mechanika i niech ci dokładnie zdiagnozuje przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakimś forum doczytałem, że przyczyna może leżeć po stronie osuszacza, do którego mogła się dostać wilgoć i silikażel zablokował jego pracę. Tak czy siak widać bez fachowca ani kroku dalej <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!