Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

relingi do Megane Grandtour


nimrod32

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś montował relingi relingi fabryczne (podłużne) do Megan II kombi. Chcę coś takiego zrobić, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na dachu mojego auta są 2 zaczepy po każdej stronie. W oryginale są po 3 zaczepy. Co jest potrzebne żeby zamontować relingi ? Czy ktoś już to przerabiał ? Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz relingów to w listwach plastikowych są tylko dwa okienka do zamontowania bagażnika dachowego Relingi montowane na trzy śruby nakrętki przyspawane są w dachu

Musiałbyś zdjąć listwę i sprawdzić czy masz tą trzecią nakrętkę

Jeżeli masz to musisz kupić relingi i listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam 3 śruby do mocowania relingów. Jest jedynie problem z przesłaniem listew dachowych. żadna firma kurierska nie chce przewozić przedmiotów powyżej 175 cm.

W związku z tym mam pytanie czy listwy w wersji bez relingów różnią się czymkolwiek poza ilością otworów od listew do relingów ? Mam możliwość precyzyjnego wykonania otworów. Jeśli tak, to problem listew by mi odpadał.

Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nimrod32, Ja zamontowałem i nie trzeba nowych listew. A jeśli chodzi o śruby to musisz usunąć plastykowe zaślepki w otworach mocujących (to nie są śruby - jedynie atrapa, zaślepka plastykowa). I jeszcze jedno w tylnej części musisz wykonać otwór na mocowanie a w środkowej części zaślepić część otworu bo będziesz miał dziurę. Ja to wykonałem z tych otwieranych zaślepek które były - wyciąłem kawałek i ładnie skleiłem od spodu listwy. Nic nie widać jak jeszcze pociągniesz jakim czernidłem to już będzie klasa.

PS.

Po usunięciu plastikowych zaślepek musiałem przepościć jeszcze raz gwintownikiem otwory ponieważ pozostały jakieś śmieci plastikowe w tym gwincie, co powodowało ciężkie wkręcanie się tych śrub.

A firma która Ci prześle takie elementy to "Kolporter" - to przez nich przeszły moje relingi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!