Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Wind


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

z7802031O.jpg

"W ofercie francuskiej firmy pojawią się niedługo dwa kabriolety. Pierwszy to czteroosobowy Mégane Coupé-Cabrio z elektrycznie składanym metalowym dachem, a drugi do dwuosobowy Wind. Ten model bazuje na Twingo, ale trudno to stwierdzić, patrząc na jego nadwozie. Auto wygląda oryginalnie i zadziornie, choć trochę brakuje mu proporcji. Nie można jednak zarzucić, że jest nudne i wtórne.

z7802029O.jpg

Wind (z ang. wiatr - cóż za czasy, że dumni Francuzi sięgają po język Szekspira) wyróżnia się na tle rywali dachem. Jest metalowy, jednak nie składa się w sposób znany z innych aut typu coupé-cabrio, ale obraca się i chowa w bagażniku. Zalety takiego rozwiązania? Po pierwsze, konstrukcja jest prostsza, lżejsza i tańsza, więc wind nie powinien być drogi. Po drugie, pojemność bagażnika jest taka sama niezależnie od tego, czy podróżujemy z otwartym czy zamkniętym dachem. Po trzecie, przemiana z coupé w cabrio jest rekordowo szybka - trwa zaledwie 12 s. Pod maskę wietrznej renówki trafią silniki benzynowe o mocy 100 i 133 KM."

z7802029O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

No właśnie chodzi po głowie taki bączek :P

Ten silnik wydaje sie być bardzo ciekawy - 1.2 i 130 koni. To bardzo kusi, poza tym autko się naprawdę fajnie prezentuje na drodze no i malutkie - wszędzie wjedzie i stanie. Niestety ciężko spotkać na parkingu razem z właścicielem, żeby rzucić okiem jak tam z bagażnikiem i jak spalanie wygląda w rzeczywistości. Jaki tam jest realny V max - czy to jest szybkie po mieście czy można też pogonić na high-way'u. Może ktoś ma jakięś wiedzę??

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech ceny zaczynają się od około 10 tys. euro za te autko z 2011 roku . Widzłałem je 2 razy na drodze i jakoś nie przypadło mi do gustu . W tej cenie to można wiele innych fajnych furek znaleźć i też w wersji cabrio , ale co kto woli . Auto wg mnie bardziej dla kobiet. Silnik 1.2 tce ma 101 koni a silnik 1.6 ma 133 . więc wg mnie szału nie robi .Patrząc po ogłoszeniach to najwięcej do sprzedania z silnikiem 1.2. . Tych 130-konnych nie znalazłem za wiele w ofertach sprzedaży. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych technicznych 1.2 10,5s do 100tki, a 1.6 9,2s do setki. Więc w sumie nie jest źle. Prędkości max na poziomie 190 i 200km/h także wystarczające jak na takie autko.

Bagażnik 270litrów, więc także przy tych gabarytach nie ma na co narzekać. Jednak cena zbyt wysoka jak za takie wozidełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jest bardzo ok jak na autko miejskie z jajem. Tego nie można porównywać do M III tylko do fiata 500 albo bardziej smarta bo to te rozmiary. Tamte jednak są nudne jak flaki z olejem a szmaciany dach właściwie dyskwalifikuje samochód z autostrady.

Wind tak naprawde nie ma konkurencji, a 100 koni z silnika 1.2 ... no mi to robi szał, tym bardziej 100 koni w twingo. Szkoda, że nie znalazłem nigdzie 1.5DCI, do twingo wkladali to i pomyslał by człowiek, że i tu się znajdzie, ale znok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!