Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

WYMIANA SWORZNI


oko26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno miałem wymienione sworznie(luzy) niby wszystko ok, ale właśnie zawsze jak wyjadę od mechaników musi być jakieś ale. Od wymiany mam takie dziwne delikatne drgania o kierownica ma takie delikatne wachadłowe ruchy zauważalne od ok 100km/h. Czy po wymianie sworzni powinno się ustawić zbieżność? Mechanik powiedział mi że nie. Czy to wina zbieżności, dodam tylko tyle że przed wymianą sworzni takich cudów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jeździłeś z tymi poprzednimi sworzniami? Bo w takim przypadku koła nieznacznie się trzęsą w wyniku czego opona nie ściera się równomiernie, powstają na jej powierzchni nierówności. Na starych sworzniach mogłeś tego nie odczuwać, ale teraz jak masz "usztywnione" zawieszenie wychodzą drgania.

Zamień opony tył <-> przód. Powinno się uspokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony wymieniłem na nowe trzy dni przed wymianą sworzni i po wymianie opon nic się nie działo. Zaczęło się to po wymianie sworzni, więc na oponach nówkach jeździłem tylko 3 dni. Koledzy w pracy podpowiadają że to zbieżność, ale ja sam nie wiem, mimo to ustawie zbieżność i zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że rozjechała się zbieżność ale nie bardzo w to wierzę. Nie sprawdza się jej w przypadku wymiany sworzni. Ale można sprawdzić.

A opony na pewno są dobrze wyważone? Ciśnienie? Dobrze wyczyścili felgi przed założeniem nowych gum? Zawsze, jak proponowałem powyżej, zamienić opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi Aluminiowe i opony były nówki pierwszy raz na kołach, ale przed założeniem były wyważane i było super nic się nie działo(jeszcze przed wymianą sworzni) jak tylko 3 dni później wymieniłem sworznie właśnie to się zaczeło

 

[ Dodano: 2010-04-27, 12:05 ]

jadę sprawdzić koła na wyważarce zacznę od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!