Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czym starsze auto tym mniejszy przebieg


gonski

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem tu na forum od niedawna (czyli od kiedy zakochałem się w mojej nowej megi ) ale zauważyłem, że czym starsze auto tym mniejszy przebieg

mam takie wrażenie czytając ogłoszenia z różnych portali

co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ludzie odmładzają swoje autka przed sprzedażą kręcąc licznik w tył i wtedy masz mniejszy przebieg. Takie moje zdanie co do tego tematu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupilem moja we wloskim komisie. Miala przebieg 156 tys km. Sprzedajacy powiedzial mi, ze aby dac mi roczna gwarancje auto lepiej, zeby mialo ponizej 100 tys km. Na drugi dzien wyjezdzalem autem z przebiegiem 92 tys, teraz na liczniku mam jakies 170 tys, a w rzeczywistosci grubo powyzej 200! Mysle, ze lata auta mnozone przez 25 tys dalyby pogladowy przebieg . A historyjki o dziadku jezdzacym tylko w niedziele, albo niepalacej milej starszej pani to takie triki sprzedajacych, pozdrawiam.

Pamietajcie, ze przy sprzedazy samochodu cieszy sie zawsze i kupujacy i sprzedajacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej jest kupić auto flotowe, z dużym przebiegiem, ale które było też regularnie serwisowane, niż nie mające żadnej historii. Nie warto wierzyć na słowo sprzedającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ;) Nie ma cudów. Nikt nie kupuje dizelka żeby nim robić po 10 tyś rocznie. I wbrew obiegowej "opinii" niemcy i france też nie są d_ebilami i nie wywalają wiecej kasy na starcie zeby potem autko im stało. Jak ktoś ma naprawde niejeżdzone autko to mu ono schodzi wśród znajomych lub rodziny raczej. Dobrze napisał grog - latka*20/25 tyś i wyjdzie ile powinien mieć przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie do konca zgodzic

Moj przyklad - kupilem auto na poczatku 2009 - auto 3 miesieczne - przebieg 2800km

Dzis jest 15.05.2010 na liczniku 10,600km

Poprostu jak ktos malo jezdzi to zdarzaja sie auta o niskim przebiegu

Nawiasem mowiac, nie trzeba byc wytwornym znawca by okreslic roznice miedzy 250-a ok 100 tys przebiegu

Wystarczy ogladnac dokladnie auto, na zew w srodku, a przedewszystkim przejechac sie zobaczyc jak pracuje zawieszenie na nierownosciach, jak pracuje silnik, stan tapicerki,opon (daty) - mozna rowniez podpiac pod kompa i sprawdzic przebieg z wszystkich 3 czujnikow.

Ale fakt faktem ze handlarze kreca liczniki na potege by oferta byla bardzoej atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sami tego chcą. Mój znajomy sprowadził bmkę z przebiegiem autentycznym 240tys. Miał na nią chętnego ale przebieg był za duży. Autko było naprawdę w dobrym stanie. Zaproponował, że za tydzień przywiezie inną. Cofnął licznik na magiczne 153 tys. Zadzwonił do klienta i autko zostało sprzedane od ręki klientowi który oglądał je tydzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W cywilizowanej Europie dieslem nie jeździ się rocznie 20-25 tys. km tylko 40-50 tys. km! Polakom trudno w to uwierzyć jak sami robią rocznie 15 tys. km ale takie są fakty. To są realne przebiegi, tyle, że odbywają sie w najczęściej w autostradowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto z roku 2003 z przebiegiem 47000km (benzyna). Dzwoniłem do szwajcarii do serwisu w którym były robione przeglądy i potwierdzili mi ten przebieg - trzeba tylko być cierpliwym i dobrze szukać. Przy okazji dowiedziałem się kto był pierwszym właścicielem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], masz racje ja robię 40tys rocznie a powiem ci ze jeździłem pasatem który miał nie cale 3lata i 190tys przejechane i tez mało kto mi wierzył oak, czasami zdarza się i takie auto co ma mało przebiegu ale to tylko czasami na zachodzie ludzie jeżdżą autem bo po to jest samochód a nie żeby tylko do kościoła i na zakupy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!