Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana podświetlenia kokpitu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam! Miałem chwilkę wolną i wziąłem się za tą nieszczęsną wymianę podświetlenia.

Ile orientacyjnie zajęło Ci rozebranie i złożenie tego panelu ? Mam ten sam problem, nie działa mi podświetlenie tych samych rzeczy i muszę się za to zabrać... Żarówki wymieniałeś na ledowe czy wsadziłeś normalne ?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 13.05.2010 o 16:22, Pitervan napisał:

Witam! Miałem chwilkę wolną i wziąłem się za tą nieszczęsną wymianę podświetlenia. Jest to instrukcja dla nie posiadających kodu do radia 😉

1.Najpierw oczywiście trzeba wyjąć radio (najlepiej całkowicie bo wtedy jest wygodniej) ja wysunąłem je tylko i przez całą naprawę wisiało na kablach. Do wyjęcia użyłem zwykłych gwoździ 😉 fot. 1

2.Następnie trzeba podważyć osłonę lewarka zmiany biegów, najlepiej równomiernie fot.2

3.Teraz podważamy od tyłu część z przyciskami awaryjnych i blokady centralnego, u mnie poszło lekko fot. 3

4.demontujemy dolną obudowę dźwigni zmiany biegów, śruby są trzy jak na fot. 4

5.teraz odkręcamy 2 dolne śruby konsoli środkowej fot.5 i wyszarpujemy konsolę z zatrzasków patrz też fot. 6

6.odkręcamy dwie śrubki przy pokrętłach i wysuwamy je fot. 6 a następnie delikatnie odpinamy przednią część pokręteł wystarczy podważyć paznokciami. Uwaga! Jak już wspomniał „nimrod32” trzeba uważać na sprężynki i przedłużenia diod, najlepiej kiedy się to robi w aucie tak jak ja to podłożyć jakąś szmatę pod pokrętła żeby nic nie uciekło Fot.7 te sprężynki są w części którą zdejmujemy fot. 8

7.No i mamy żaróweczki fot. 9

Składamy oczywiście w odwrotnej kolejności. Życzę powodzenia!

post-25046-1273760532_thumb.jpg

post-1-1273760532_thumb.jpg

post-1-1273760533_thumb.jpg

post-1-1273760534_thumb.jpg

post-1-1273760535_thumb.jpg

post-1-1273760536_thumb.jpg

post-1-1273760537_thumb.jpg

post-1-1273760538_thumb.jpg

post-1-1273760539_thumb.jpg

Żarówki o symbolu T5 1,2W 12V. Sam opis jest bardzo dobry. Plus za zdjęcia. Operacja wymiany dzięki temu jest bardzo prosta. Dziękuję za ten opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!