Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

elektryczne szyby - problem !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dwóch dni jestem posiadaczem Renault Megane II rocznik 2006, 1,5 dci (85KM)...

Pojazd posiada przednie szyby elektryczne (tył ręcznie otwierane).

Na podstawie innych tematów na tym forum stwierdziłem, że u mnie nie działa domykanie szyb oraz otwieranie lub zamykanie jednym kliknięciem ( bez konieczności przytrzymywania przełącznika ). Ponadto szyba w drzwiach pasażera działa tylko wtedy kiedy uruchomiony jest silnik.

Pytanie brzmi: czy wszystko jest w porządku z tymi szybami czy ja czegoś nie zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmar1, nie w każdej wersji działa domykanie szyb z pilota.To samo dotyczy opuszczania i podnoszenia szyb.Masz funkcje wolne ręce?Chyba nie...dlatego nie ma domykania z pilota.

Ponadto szyba w drzwiach pasażera działa tylko wtedy kiedy uruchomiony jest silnik.
tu wydaje mi sie,że jest coś nie w porządku..powinna działac już na samym zapłonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie ma zapłonu jako takiego ze względu na kartę - po włożeniu jej w czytnik nic się nie dzieje poza komunikatem do gotowości uruchomienia silnika.

Po wyłączeniu silnika szyba od strony kierowcy da się jeszcze opuszczać i domykać lecz ta od strony pasażera już nie reaguje. Natomiast po włożeniu karty ( przed jazdą ) żadna z szyb nie daje się otwierać - dopiero po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie...dlatego nie ma domykania z pilota

U mnie brak hands free, a szyby się domykają z pilota i jadą do góry po jednokrotnym podciągnięciu przycisku.

Ostatnio przerabiałem zepsuty podnośnik szyby i przy poszukiwaniu nowego okazało się, że jest kilka różnych - z zamykaniem impulsowym i bez, 2 lub 4 szyby sterowane elektrycznie, wszystko ma inne moduły.

 

Jeśli przyciski od sterowania szybami mają pięć położeń, to jest sterowanie impulsowe i blokada przed przycięciem palców, a jeśli tylko trzy położenia, to tego wszystkiego nie ma - tyle udało mi się ustalić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takim razie z szybą od strony pasażera - u mnie działa tylko przy odpalonym silniku ponieważ przy karcie nie ma czegoś takiego jak pozycja "zapłon" - tak ma być czy jest coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego jak pozycja "zaplon", włoż karte, nie naciskaj zadnego pedalu, wrzucony bieg, i wcisnij start. Wtedy szyby powinny pracowac normalnie (przynajmniej tak jest u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmar1, wszystko jest ok. Generalnie domykanie szyb działa gdy po zamknięciu samochodu z pilota naciśniesz raz jeszcze zamykanie. Poza tym w modelu gdzie jedna szyba nie ma impulsowego opuszczania i zamykania funkcja nie działa.

Po wyłaczeniu silnika, ale przed otworzeniem drzwi można jeszcze domknąć szybę kierowcy. I to też jest prawidłowe. Pozostałe szyby, jesli mają włącznik impulsowy zamykasz z pilota.

Generalnie impulsowy wyłacznik włącznik/wyłacznik traktowany jest jako opcja/bajer i w niektórych egzemplarzach nie jest montowany.

Ja mam taki włacznik we wszystkich 4 szybach i generalnie korzystam z tego tylko w swoim oknie jak muszę pobrać bilet parkingowy lub kupić Mc Donalda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeżeli wcisnę przycisk START-STOP bez naciskania sprzęgła-hamulca to załączy mi się zapłon i wtedy szyba pasażera powinna działać pomimo tego, że silnik nie pracuje ?

 

Kombinowałem na różne sposoby i szyba pasażera nie działa gdy silnik nie chodzi.

Ponadto stwierdziłem, że przełącznik szyby od kierowcy jest 5-cio pozycyjny, a ten od pasażera tylko 3-y pozycyjny. Te przełączniki ( wszystkie trzy ) nie są podświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz działanie START/STOP ;-)

 

Wniosek jest jeden, w twoim aucie na tej funkcji zaoszczędzili... ale wszystko w kwestii producenta. Do dziś nie mogę się nadziwić, że w aucie z 2006r nie ma czujnika płynu w spryskiwaczach :)

 

Czy ktoś ma w ogóle możliwość opuszczania szyb z karty? U mnie bez problemu domykają się, ale o opuszczaniu nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że kolega nie zaprogramował sobie zamykania szyb z pilota oraz impulsowego otwierania. A wystarczy podczas załączonego zapłonu lub pracującego silnika przyciski zamykania szyb tak jakbyśmy chcieli je zamknąć i przytrzymać około 5 sek. po stronie kierowcy. Potem szybki działają jak się zamyka auto z pilota po 2 krotnym przyciśnięciu przycisku zamykania.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!