Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

elektryczne szyby - problem !


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Podepnę się pod temat, otóż od niedawna jestem posiadaczem Megane II ph I i mam problem z domykaniem szyb z pilota. "Przyuczyłem" wszystkie 4 szyby, na rozruchu opuszczają i podnoszą się elegancko. Natomiast po zgaszeniu silnika, szyba pasażera z przodu przestaje reagować na impusową pracę, ale mozna zamknac/otworzyć szybę. Po podwójnym naciśnięciu zamykania na pilocie wszystkie się domykają, oprócz tej nieszczęsnej przedniej pasażera... :cry:

 

Czy można coś na to poradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie ja mam taki oto problem z szybami.

Mianowicie sterowanie impulsowe działa mi tylko przy opuszczaniu szyb. Wszystko działa ok zarówno z każdego przełącznika po kolei jak i z tego do opuszczania wszystkich szyb naraz, natomiast jak chce je impulsowo zamknąć to nie działa. Teraz się zastanawiam czy mam taką dziwną opcję ( co by było dziwne, bo impulsowe przydaje się bardziej przy zamykaniu niż przy otwieraniu), czy coś jest nakopcone w przełącznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przełącznik szyby ma dwa poziomy uruchomienia -

pstryk pierwszy: zwykłe otwieranie, pstryk drugi po mocniejszym naciśnięciu= impuls

to samo do góry.

Przy jednej modulacji przycisku jest zwykły ruch szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pociągniecie/ wciśniecie przełącznika uruchamia całkowite otwarcie/zamknięcie szyb. Dłuższe przetrzymanie i puszczenie opuszcza/podnosi szybę tylko na czas trzymania przełącznika. Tak to powinno działać tylko dla szyby kierowcy. Wszystkie pozostałe szyby nie mają otwierania/zamykania impulsowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie mam uszkodzony przełącznik?

Wiem jak powinno to działać bo w poprzedniej Megance miałem impulsowe i wszystko normalnie hulało, a teraz tak jak pisałem. W dół zjadą same (wszystkie), a do góry trzeba trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Możliwe, że kolega nie zaprogramował sobie zamykania szyb z pilota oraz impulsowego otwierania. A wystarczy podczas załączonego zapłonu lub pracującego silnika przyciski zamykania szyb tak jakbyśmy chcieli je zamknąć i przytrzymać około 5 sek. po stronie kierowcy. Potem szybki działają jak się zamyka auto z pilota po 2 krotnym przyciśnięciu przycisku zamykania.

 

Dziękuję koledze za cenną wskazówkę. Impulsowe otwieranie/zamykanie + domykanie z karty ożyło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

monmar1, nie w każdej wersji działa domykanie szyb z pilota.To samo dotyczy opuszczania i podnoszenia szyb.Masz funkcje wolne ręce?Chyba nie...dlatego nie ma domykania z pilota.tu wydaje mi sie,że jest coś nie w porządku..powinna działac już na samym zapłonie.

 

Dodano: 10 lip 2015 - 16:14

Są moduły które nie są orginalnymi dużo tańsze i po wymianie nie na w nich opcji zamykania szyby z karty lub przycisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!