Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Autokomisy w Reichu - czy robią podobne nume


wieczor79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Powoli zbliżam się do zakupu albo Meganki II albo Scenica II. Tzn. jestem na etapie zbierania kasy ale już jest nieźle. Interesują mnie roczniki 2004-2005. Dużo czytam na tym forum i nie tylko i dochodzę do wniosku (zresztą kto o tym nie wiedział ;), że prawie wszystkie jeśli nie wszystkie auta ściągane z zagranicy do Polski mają kręcone liczniki. Zwłaszcza diesle z Niemiec. I tutaj moje pytanie do osób, które znają rynek auto-komisów w Niemczech. Czy u naszych sąsiadów właściciele komisów także kręcą liczniki, czy to jest właściwie nasza domena? Bo zastanawiam się czy czasem nie pojechać do Reichu (oczywiście z doświadczoną osobą) i samemu sobie ściągnąć auto, niż kupować takie w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim komisie myślisz.Jeżeli auto w normalnej cenie z placu przy serwisie danej marki to powinno być OK i jeszcze mogą dać 6mcy gwarancji. ;)

Te tańsze,od Polaków,Turków...to już naprawdę loteria 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcą i w Niemczech.Ostatnio na placu w Hamburgu spotkałem pana elektronika który kiedyś naprawiał mojej kuzynki clio grandtour.

Pan ten .......cofał liczniki :evil: .Jako,że się znamy kilka lat dowiedziałem się ,że za sztuke dostaje 30-40 euro i dodatkowo 100 euro za drogę.Ponoć robi to w sposób niewykrywalny.Na placu stał z 70-80 dość młodych i drogich aut.Wiadomo,że nie wszystkie poddane były liftingowi ;)

Żeby mieć gwarancję przebiegu na poziomie 99% musisz szukać auta z prowadzoną do końca książką serwisową ale w serwisach Renault a nie u jakiegoś Hansa w podwórku.Tylko takie auto wtedy kosztuje odpowiednio więcej niż normalny złom.Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli komisy prowadzone przez Niemców, a nie Polaków czy Turków. No czyli także trzeba uważać w takim razie. Póki co jeszcze nie mam całej kasy, więc mam jeszcze czas na rozglądanie się, czytanie i dowiadywanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie Komisu przez Niemca nie daje już pewności- jedynym wyjściem to rzetelnie prowadzona książka serwisowa (bez znaczku Made in China oraz daty druku z roku 2010- bo też były takie przypadki- na aledrogo są czyste książki), lub zakup samochodu z salonu dielera- nie nowego, oddane w rozliczaniu itp.

 

Jedynym wyjściem to jechać z kumplami którzy trzeźwo myślą i znają się na rzeczy- ja sam byłem z dwoma i dopiero za drugim razem kupiłem ;) pierwsza sztuka totalna porażka ;) <boks>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!