Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Fluence za i przeciw


erni7777

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam Wasz wątek i porównuje do moich aut.

Mam dwie Megane, i absolutnie nie ma takich problemów. W tych autach tak jak pisałem już klimatyzacja musi pracować inaczej.

Ale w momencie włączenia, załączenia klimatyzacji przyciskiem z kabiny, też następuje delikatny spadek obrotów, czuć to delikatnie drżenie auta, po chwili silnik podnosi obroty. Czyli dokładnie tak jak opisujecie we Fluence. Z tą różnicą, że to robi się tylko raz podczas załączenia ręcznego klimatyzacji. Do momentu ręcznego wyłączenia klimatyzacji lub wyłączenia silnika już się nie powtarza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niskich obrotach słychać jak by świszczenie/piszczenie silnika lub jakiegoś paska

Nie zwracałem na to nigdy uwagi, muszę przy okazji się wsłuchać. Natomiast na pewno trochę inna charakterystyka pracy jest po rozgrzaniu. Pisałem kiedyś o braku wygłuszenia pod maską - to też robi swoje jeśli chodzi o różne dźwięki.

 

Dodano: 29 sty 2015 - 12:48

Mam dwie Megane, i absolutnie nie ma takich problemów. W tych autach tak jak pisałem już klimatyzacja musi pracować inaczej.

Ale w momencie włączenia, załączenia klimatyzacji przyciskiem z kabiny, też następuje delikatny spadek obrotów, czuć to delikatnie drżenie auta, po chwili silnik podnosi obroty.

Więc jak pisałem wyżej trzeba apelować w ASO o poprawki. Ale, że w Megance 1.6 tego efektu nie ma to mnie zdziwiłeś, myślałem, że podzespoły pod maską i ich ustawienie to dokładnie to samo. Ciekawe czy to kwestia innych miejsc produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Chciałbym wymienić samochód na inny.

Wpadł mi w oko Fluence (używany), niby wszystko fajnie: wady takie jak kiepskie wyciszenie, skrzynia biegów beznadziejna oraz to daremne wspomaganie kierownicy jakoś bym przebolał, ale co z klimatyzacją, problem został rozwiązany ?

Pozdrawiam,

arteck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam samochód nowy z 10.2014 i do dnia dzisiejszego wszystko działa, nawet oleju nie musze dolewać. Co do klimatyzacji to w nowym samochodzie mnie to denerwowało ale w 2 latku już nawet tego nie zauważam choć na pewno problem a właściwie to pewien dyskomfort pozostaje. Samej klimatyzacji nic nie można zarzucić poza tym spadkiem obrotów. W mieście jeździ się komfortowo i w miarę cicho, w trasie też pojedzie 140 ale nie jest to demon przyspieszenia i powyżej 120 jak dla mnie robi się za głośno. Co do zmiany biegów i wspomagania to nie znam żadnego problemu ale zrobiłem dopiero jakieś 17 tyś km. Reasumując samochód bezawaryjny, na miasto super a i w trasie daje rade natomiast na częste trasy szukał bym czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyciszenie i ogólna mułowatość to największe wady tego auta, podobnie jak w megane 3 z tym silnikiem. Za to łatwo i bezproblemowo zakłada się lpg, jeśli potrzeba oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal kicha z tą klimą :-/ ja jestem z gatunku tych wrażliwych, nie przeżyłbym gdyby co chwila coś by mi się włączało i wyłączało :-/ śmieszy mnie fakt, że posiadając obecnie dacie (czyli kastrata renault), takich problemów nie mam... a tu auto katalogowo niemalże 2x droższe i tak to spaprali. Czyli z fluence'a i megane rezygnuje i niestety zapewne skończy się na jakimś "helmucie" :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze z innej beczki, też tak macie, że na niskich obrotach słychać jak by świszczenie/piszczenie silnika lub jakiegoś paska a od około 2k słychać dopiero czyste wycie silnika? Generalnie nie jest to jakieś niepokojące ale nigdy nie jeździłem wcześniej Renault a w oplach to nie występuje, od samego dołu słychać tam tylko silnik.

 

Ten typ tak ma, też się zdziwiłem, myslałem że to skrzynia wyje ale sprawdziłem dokładnie i to nie to. Może domaga się żeby go na za niskich obrotach nie męczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!