Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaz halogenów Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

 

Jest taka sprawa że jestem w trakcie montowania(a raczej powoli się do tego zabieram) halogenów do Meganki od kumpla.

Megane Clasic 1,6 V8 '97r. (czy jakoś tak)

 

Mam taką dziwną sprawę że manetki są przystosowane/wymienione halogeny znajdują się w zderzakach a po kablach ni widu ni słychu.

Nie wiem co poprzedni właściciel tego auta przerabiał ale generalnie sprawa wygląda tak że brakuje tylko przewodów.

Tak więc czy ktoś może wie czy ten przełącznik przy manetce będzie podłączony czy może jest to gdzieś wyprowadzone na jakiejś kostce czy może pod maską.

Jako elektronik nie miałbym problemu żeby zrobić całą tą instalację od nowa ale jak widzę ile tam jest rozbierania i ile szukania odpowiednich miejsc na przeciągnięcie kabla to mi się odechciewa.

 

Tak więc pytanko do osób które podłączały halogeny w miejsce fabrycznego włącznika, czy po drodze można skorzystać z jakichkolwiek fabrycznych kabli jeśli tak to gdzie znajdują się złącza oraz gdzie można szukać złącza z manetek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bylo tak ze poprzedniemu wlascicielowo padl przelacznik zespolony (one sobie tak lubia) i wymienil na inny, a ze dostal uzywke z obluga halogenow przednich (ktorych defacto nie mial) to zalozyl taki. Instalacji najprawdopodobniej nie masz co szukac :D bo nie znajdziesz. Ja mam u siebie dokladnie taki sam problem, i glownie dlatego jeszcze nie zalozylem halegenow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malencjusz, kostkę do halogenów masz nad nadkolem w lewym kole (powinna tam być) megane1 i ph 1. Co do manetki to nie pamiętam, czy są miejsca do podłączenia kabli. Informacja dla modelu 1996.

 

Easy, dla megane 1 ph2 kostka jest pod skrzynką z bezpiecznikami (jak podniesię się maskę), chyba kabel szary, kostka biała szeroka. W tej wersji instalacja jest prawie kompletna. W manetce są miejsca do podłązenia przełącznika (nawet kontrolka na desce będzie świecić). Informacja dla modelu 2001/2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Post przeniesiony do identycznego tematu

 

Witam,

 

Mam w zderzaku zamontowane halogeny, mam w manetce pokretlo to ich wlaczania oraz po odpowiednim przekreceniu tejze manetki swieci mi sie stosowna kontrolka na desce rozdzielczej. Brakuje mi jednej istotnej rzeczy - podlaczonej wiazki do halogenow.

 

Wiazke udalo mi sie ostatnio zakupic i teraz bardzo chetnie bym ja sobie sam zamontowal. Stad moje pytanie - jak duzo z tym wszystkim roboty. Pewnie trzeba by zdejmowac zderzak, dostac sie do kostki w okolicach nadkola gdzie nalezy wiazke przypiac.. Bardzo bym prosil o takie male howto co jest do zrobienia, rozebrania, jak duzo z tym dlubania czy jest duza szansa na spapranie czegos po drodze itp. Kazdy tip sie przyda :?: (lacznie z tym jak np. zdemontowac zderzak i inne rzeczy ktore trzeba zdjac by dostac sie do sedna..).

 

Pozdrawiam

 

Po co zakładasz kolejny taki sam temat, skoro już taki istnieje - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by zdejmowac zderzak, dostac sie do kostki w okolicach nadkola gdzie nalezy wiazke przypiac
Nie wiem jak to jest u Ciebie ale w scenicu, ta kostka jest w obudowie przekaźników za filtrem powietrza, na lewym nadkolu. Trzeba wypiąć podstawę przekaźników z zaczepów i podnieść do góry. Niestety przewody są na styk, dla tego warto, po otwarciu pokrywy, rozebrać przód tej obudowy. Także na zaczepach i prowadnicach. (wysuwamy do góry) Po zdemontowaniu w/w widzimy złączki, jedna z nich jest od świateł, w tym i halogenów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[przeniesiony]

Witam Was.

 

Ostatnio przy oględzinach furki spostrzegłem iż nie ma przewodów pociągniętych do halogenów w zderzaku. Szukałem szukałem i nie znalazłem. Chyba sobie ktoś kiedyś wypiął i nie założył. No i w związku z tym moje pytanie. Czy koś wie skąd wychodzą kable do halogenów ponieważ chętnie sobie takie kable założe tylko nie wiem gdzie je wpiąć i czy to skomplikowana operacja. Może ktoś ma jakieś schematy oświetlenia, no i czy takie kabelki to droga sprawa.

 

Proszę o HELPA!!

 

Pozdro

 

Po co zakładasz kolejny taki sam temat, skoro już taki istnieje - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chciałem założyć halogeny do swojej Megane 96'.

Manetka nie przystosowana, halogenów i instalacji brak.

Ale chciałem iść na skróty, ponieważ nie chce mi sie kupować nowej manetki, ciągnąć kabli itp.

Czy mogę podpiąć się bezpośrednio z przednimi halogenami do przekaźnika tylnych, a tylne odłączyć(bo i tak rzadko je używam)?

Czy ten przekaźnik jest w skrzynce pod maską?

Ewentualnie mogę włożyć jakiś mocniejszy, ponieważ będzie większy pobór mocy.

Wtedy będę halogeny włączał z manetki jak w oryginale (to że będzie sie w desce na czerwono świecił przeciwmgielny nie będzie mi przeszkadzało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(to że będzie sie w desce na czerwono świecił przeciwmgielny nie będzie mi przeszkadzało).

Ale na pewno będzie przeszkadzało jadącemu za Tobą świecenie na czerwono w oczy. Z doświadczenia wiem, że częściej się włącza przednie halogeny, niż tylne przeciwmgielne. U Ciebie po takim podłączeniu będzie to zawsze świeciło równolegle. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po montażu halogenów u siebie(prawie skończyłem) i zgodnie z radą kol Robak podpiąłem się pod przewód od tylnich przeciwmgielnych. przewód odnalazłem pod plastykiem maskującym progu od strony kierowcy. następnie go przeciąłem i podłączyłem do nich(teraz dwa kawałki) dodatkowy przewód i poprowadziłem do przełącznika który umieściłem w na konsoli gdzie się reguluje wysokość świateł w tej wnęce. Dało mi to tyle że mogę wyłączyć tylnie światła. Potem je sobie wyłączyłem tym przełącznikiem i odnalazłem przewód który doprowadza napięcie właśnie do tego wyłącznika. Tam gdzie pojawił mi się plus na drugim wyłączniku po przełączeniu na manetce oryginalnego przełącznika to tam podłączyłem przewód i poprowadziłem go do komory silnika. potem to tylko montaż halogenów i przeprowadzenie od nich przewodów(ja dodatkowo w peszlu) i połączenie z masą i przeciągniętym przewodem plusowym.

 

dodano

zapomniałem napisać że spali się wam bezpiecznik bo standardowo jest włożony 5A a potrzeba po tej zmianie 15A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam forumowiczów!

Posiadam gołą Megankę z 2001 roku w wersji RN. W niej nie było takich rzeczy jak na przykład wspomniane przeze mnie reflektory przeciwmgielne. Chciałbym je założyć i co wiem na pewno to:

- potrzebny będzie inny przełącznik do świateł (ten w którym jest pierścień do przeciwmgielnych)

- trzeba będzie kupić reflektorki.

Czego nie wiem:

- Czy są poprowadzone przewody do świateł i do dźwigni na której jest pierścień,

- Gdzie można kupić "wajchę" z wszystkim przełącznikami

Może ktoś z was już przeprowadzał taką modyfikację, bardzo proszę o pomoc i wskazówki

dotyczące montażu!

 

Przeniosłem do istniejącego. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!