Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaz halogenów Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam pytanie w związku z założeniem innego przełącznika świateł ten przy kierownicy mam obecnie tylko światła przeciwmgielne tylne a chcę założyć przednie co muszę zrobić oprócz wymiany przełącznika i zrobienia instalacji w zderzaku gdzie mam się później podłączyć z instalacja elektryczną.

 

Kolejnym razem zapraszam do skorzystania z opcji <ok> i pisania w istniejących tematach. - lepper_pl

 

[ Dodano: 2008-10-27, 07:29 ]

szukać szukałem pod różnymi tematami dzięki za przeniesienie następnym razem postaram się bardziej wgłębić w wyszukiwanie interesowanego mnie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chłopaki wiecie może jaki symbol ma przekaźnik od halogenów? lub jak go rozróżnić?

zakupiłem halogeny i pora je podłączyć. Napewno bedę musiał kupić nową manetkę ale jeszcze ten nieszczęsny przekażnik.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam. Ja posiadam wersje RN z 1996r i fabrycznie nie miałem ani manetki ani halogenów. Dokupiłem i halogeny i manetkę zainstalowałem halogeny przepiałem manetkę podciągnąłem kable do czarnej skrzynki z przekaźnikami i tu moje pytanie pod które przewody podłączyć halogeny... Proszę mi powiedzieć pod które przewody mam się podpiąć??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Szukalem odpowiedzi na forum ale nic nie znalazlem dlatego zakładam nowy temat. Załozylem halogeny do mojej meganki zrobiłem instalacje pod same halogeny tylko teraz pytanie gdzie sie wpiać pod zasilanie? Z tego co zauważyłem na forum istnieje taka możliwość wpiecia się w kostke po lewej stronie w czrnej skrzynce. Tylko do jakich kabli ? Mam też przełacznik z funkcja halogenów. Musze go podmienić ponieważ moj stary nie posiada takiej funkcji. Czy po zmianie przełącznika bedzie paliła się kontrolka od halogenów?

Połączyłem z istniejącym wątkiem.

 

Dodam jeszcze że w skrzynce bezpieczników na odpowiedzialnym za halogeny bezpieczniku jest stale napiecie 12 v bez wzgledu na to czy sa właczone pozycje czy też nie. Z tego wynika że jest tez przekaźnik do halogenow ?

Edytowane przez Jarooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Wczoraj kupiliśmy Megane I phI z 97 roku. Po przyjeździe do domu zauważyłem, że nie działają halogeny, zarówno przeciwmgłowe przednie jak i tylne. Bezpieczniki są ok, deska (kontrolki) milczy. Są jakieś przekaźniki od tego? Jeśli tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są przekaźniki (a właściwie to 1 przekaźnik) w module BSI (UHC).

Jeżeli nie zapalają się nawet kontrolki na desce, to podejrzewał bym manetkę. Wyjmij ją i sprawdź miernikiem. Mogą być tutaj również spalone żarówki w liczniku.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądu w klapie (przeciwmgłowe tylne) nie było na 100%, sprawdzałem poprzez podmiankę żarówki. Co do kontrolek to owszem wiele z nich popalonych, co widać po chociażby podświetleniu wyświetlaczy, przebiegu i temperatury. :D Miałem wymieniać dzisiaj ale pogoda się zepsuła i czas nie pozwolił.

 

Gdzie jest ten cały moduł BSI? W tym Renault'cie jestem prawie zielony w elektryce/elektronice. :D W moim deTeku (R19) to wiem gdzie co jest, tutaj sukcesem było odnalezienie bezpieczników. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Renault czyli w dziewiętnastce wszystko się da wymienić, zmienić podmienić bez problemów, myślałem, że tutaj też. No cóż jak to już kiedyś z kolegom podczas wyciągania silnika stwierdziliśmy, że ta fabryka chyba nie przestanie nas zadziwiać, tak też jest. Dobra koniec offtopa.

 

Jakie kable/wtyki sprawdzić w przełączniku, rozumiem, że należy sprawdzać przejście pomiędzy. Ile może kosztować manetka z halogenami?

 

Boje się, czy ktoś nie pomieszał w tym module, bo immo wycięte na stale, dioda od immo mruga a auto pali bez problemów. Zdołałem dojść do tego, że immo wycięte przez zalany kluczyk, który "umarł w butach".

 

To jak Pany jakie piny mierzyć, żeby sprawdzić przejście na halogenach ?

 

Dodano: 18 wrz 2012 - 01:41

To jak z tym przełącznikiem? Co mierzyc w sensie które piny/kabelki odpowiedzialne są za halogeny i przeciwmgłowe. Kolejne pytanie to czy mogę podłączyć przełącznik z klaksonem w manetce, bo tylko takie znalazłem na allegro nowe?

Edytowane przez Hifman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kupiłem niedawno megankę i mam takie pytanie, gdzie znajdę przewód do halogenów?

Halogeny w zderzaku są, manetka też ma opcję dodatkowo świeci się ikona na desce rozdzielczej.

 

Dodam zdjęcie puszki z przekaznikami bo na moje oko jednego brakuje i mam pytanie czy zwykły przekaźnik od poloneza albo passata będzie pasował?

Znalazłem, też kabel na 3 końcówki i przy włączeniu halogenów (zapłon, pozycja, halogeny) jest na 1 styku napięcie. Dodatkowo chciałbym się zapytać co to za guzik (widoczny przy tym styku 3 kablowym).post-73455-0-75522800-1407751209_thumb.jpgpost-73455-0-50898000-1407751168_thumb.jpg

Edytowane przez Smokex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guzik to wyłącznik bezwładnościowy. Przy stłuczce albo dachowaniu rozłącza zasilanie pompy paliwa. Czasami przy ostrzejszej jeździe po wertepach też może odskoczyć i odciąć zasilanie, należy go wówczas od góry nacisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!