Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znów kłopoty z autem zastanawiam się nad moim wyborem auta czy dobrze wybrałem model i markę.

Dziś rano w aucie było pełno wody pod dywanikiem kierowcy i z tyłu za kierowcą ,

Podczas hamowania lub gwałtownego przyspieszania słychać chlupot wody z okolic progów i podłogi pod kierowcą.

Wczoraj padało mocno były kałuże ale przejechałem wczoraj może z 10/15 km, większość czasu meganka stała pod chmurką na deszczu.

Skąd ta woda, ( duża ilość)????? Wyciekło już z kilka litrów. Jak ją usunąć??

Obecnie postawiłem megi tak ze tył jest wyżej i woda delikatnie spływa – kapie w okolicy łącznia przy kole z przodu a dokładniej na spawie progu.

Zaczynam myśleć nad sprzedażą tego auta i kupnem czegoś innego może znów lanos tylko ze sedan?? Hmmm Meganka jest śliczna podoba mi się , dbam o nią a ona mi tak odpłaca poranne mycie nóg w stojącej na dywaniku wodzie oj nie ładnie.

Koledzy poradźcie mi jak ja uleczyć tzn. osuszyć, i zapobiec kolejnym zamoknięciem???

Żeby nie było że poszedłem na łatwiznę patrzyłem w szukajce ale tam wieksześć tematów dotyczy strony pasażera i chyba mniejszej ilości wody bp koledzy piszą ze maja mokre dywaniki a u mnie woda stała sobie powyzej dywaników ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem ;) wywaliłem z progów gumowe zaślepki i wyleciało dużo wody.I teraz jest już oki.A co do wody w aucie to pewnie w podszybiu masz liście i inny syf.Też już to przerabiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem z progów gumowe zaślepki
a gdzie one są?????? podszybie jutro rozkrecam. Od strony pasazera wszystko jest oki drożne no i suche, od strony kierowcy duzo zabawy bo tam jest filtr i cos tam od klimy; jak sie tam dostac??? jakis koles mechanik chciał przewiercać !!!!!!! pojechałem tak szybko jak przyjechałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u mechanika. Drożność w podszybiu wszystko ok, laliśmy wężem na szybę i okolice i nic wody nie przybyło, za to po podniesieniu na kanał stwierdziliśmy ze zapchane zaklepane są kanaliki odprowadzajace wode przy progu.

Zostały oczyszczone udroznione i zobaczymy co sie będzie działo po kolejnych opadach bo znów zaczyna padać ;)

Dzięki za wszelkie odpowiedzi sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj tych gumowych zatyczek, woda będzie się dostawać i od razu wypływać. Jak zrobi się sucho to założysz, wlejesz trochę oleju i rdza nie wejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku woda naleciała do modułu nawiewu i bulgotała sobie tam gdzie znajduje się nagrzewnica. Nawiercenie małego otworku to był jedyny sposób żeby pozbyć sie wody z nawiewu. Maty wygłuszające są w fazie suszenia. Dobrze ze słonce zaczęło wychodzić. Oczywiście gumy z odpływów tez wyleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenie z węża nie było po to by przetkać lecz by sprawdzić czy woda pojawi się wewnątrz w większej ilości, no i nie pojawiła się.

Tak se myslę ze może ona zbierała sie juz od poniedziłku i dopiero wczoraj sie wybiła i ujawniła na dywanikach bo nie miała gdzie spłynąć.

 

[ Dodano: 2010-06-01, 11:54 ]

Witam

Mimo że na dworze cięgle pada, samochód stoi pod chmurką i moknie to wewnątrz jest suchutko. ;) ;) ;)

Okazało się że zapchane( sklepane) były 3 kanały znajdujące się od spodu auta przy progu.

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi sugestie. Myślę ze można zamknąć mój wątek, a dla innych polecam w pierwszej kolejności zanim gdziekolwiek pojadą i zaczną rozbierać zobaczyć te nieszczęsne kanaliki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Podepnę się pod temat.

Jestem trochę zielony. Ma ktoś może jakieś foto czy coś, gdzie one się znajdują te kanały odpływowe?

Szukam i szukam i znaleść nie mogę. A po deszczu wody przybywa...

 

Za wszelkie info b. dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podpinam się pod temat, nie chce zakładać nowego. Czy te gumowe zatyczki w progach są wielkości ok. 1cmx3cm ? Jeżeli tak, to ja ich praktycznie nie miałem. A tylnie siedzenia mam całe mokre, w tylnej części po stronie kierowcy kałuża na podłodze! Co może być przyczyną ? Miałem około rok temu wymieniany past tylni, tylną klapę bagażnika i prostowane było jeszcze miejsce na koło zapasowe, i można powiedzieć, że od tego czasu są problemy z wodą w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam, mam problem z wodą pod dywanikami w miejscu kierowcy oraz pasażera, dość dużo jej tam stoi. Zacznijmy od początku, w listopadzie zauważyłem że w progu po lewej stronie zbiera się woda, podczas hamowania było słychać dźwięk przelewającej się wody. Nie mam pojęcia skąd ona się tam zbiera, odpływów nie mogłem znaleźć, wyciągnąłem "gumę" która znajdowała się w progu, mniej więcej na 1/4 długości, po tym zabiegu wylało się dobre kilka litrów wody.

Przeraża mnie fakt że po "odciągnięciu" wykładziny wody jest na tyle dużo, że w najniższym punkcie jest konkretna kałuża, wygłuszenie też jest mocno przemoczone. Nie wiem skąd ta woda się tam zbiera, rozbierałem podszybie, wszystko tam wygląda, że jest w porządku, podłoga cała, nie ma nigdzie dziur. Od strony kierowcy jeszcze jest wytłumaczenie, że woda przeciekła z progu, ale skąd ta woda z drugiej strony? Gdzie zacząć szukać przyczyny? Czy do wiosny może to tak zostać? Jednak teraz trudno to wszystko będzie wysuszyć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK nie zakładając nowego tematu a nie widząc nigdzie instrukcji poradnika mam pytanie.

Kanaliki odpływowe

Ściągam osłonki śrub od wycieraczek,odkręcam śruby i teraz ramie wycieraczki się wykręca czy wyciąga do siebie -bo nie wiem czy się zapiekły i muszę czymś polać żeby korozja puściła czy po prostu są wkręcane i się wykręca?

Potem pewnie wykręcam śruby -torxy z plastiku podszybia, a następnie ściągam plastik-i mam kanaliki?

Proszę o pomoc bo owego tematu z instruktażem fotograficznym nie widzę.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!