Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak zamykania z klamek po odpięciu akumula

Recommended Posts

witam

jestem od niedawna posiadaczem Megane gandtour 2006 1.9dCi

próbowałem ustawić kąt 0 wspomagania kierownicy, dlatego też odpiąłem akumulator, (tylko "+" przewód) postepowałem zgodnie z instrukcją ustawiania tegoż kąta.

Po wszystkim okazało się, że musiałem jeszcze wpisać kod do radia oraz przyuczyć szyby aby można było je zamykać z pilota.

Jednak wystąpił niespodziewany problem - brak możliwości zamykania auto z przycisków na klamkach a przedtem na 3 drziach działały. Mogę teraz tylko zamykać kartą lub przyciskiem z klapy bagażnika.

Co jest tego przyczyną i jak to poprawić?

• 8 miesięcy temu...

• 1 rok później...

Co jest tego przyczyną i jak to poprawić?

Wymienić mikrowłączniki w niedziałających klamkach. Koszt nowych w ASO kilka złotych.

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__view__findpost__p__307479

Te auta maja to do siebie, że komputer sprawdza poza innymi podzespołami także sprawność zespołów HF, zarówno przycisków jak i czujników pod klamkami. Jeśli rozpozna że coś jest nie tak, to odłącza daną stronę.

Widocznie po odłączeniu aku, ta analiza była bardziej szczegółowa i takie odłączenie nastąpiło.

Ja miałem niesprawny tylko jeden przycisk, a ten działał w kratkę czyli raz był sprawny raz nie. (nie łączył ale też nie było na nim zwarcia)

Takiego odłączenia nie miałem, pozostałe 3 jak i klapa bagażnika działały poprawnie. No i nie odłączałem akumulatora.

To oczywiście moja teoria na ten temat, na podstawie tego co wiem o działaniu szyny CAN..

Nie będę się przy tym upierał ale warto wziąć pod uwagę.

Chyba tylko podłączenie pod CAN CLIP-a da 100% pewności.