Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna stułacja z radiem


Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczę na początku, że nie mam pojęcia o co chodzi z tym phI lub phII nie wiem gdzie to mam sprawdzić moja meganka jest z roku 03 jest to hatchback 5 drzwiowy 1.5 dci zapewne mnie zjedziecie od razu ale spoko.

 

Szukałem na forum i nie znalazłem rozwiązania. Radio w mojej megance strasznie gubi fale radiowe a ESKI w ogóle nie ma możliwości odbioru nawet gdy ręcznie ustawie częstotliwość na 99.1 to i tak jedyne co słyszę to trzeszczenie. Dodam że nie mieszkam na wsi tylko w centrum Katowic próbowałem podmienić antenę z innej meganki ale ten zabieg nie przyniósł rezultatu, później wyjąłem radio by sprawdzić czy nie poluzowała się wtyczka anteny wchodzącej do radia ale wszytko było ok. Tak więc nie wiem w czym może tkwić problem proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę do pytania dość zasadniczego czy radio jest oryginalne, pytam ponieważ w wielu przypadkach podłączania radia innego niż oryginalne ludzie zapominają o podpięciu zasilania na antenę (wzmacniacz anteny) i mają opisane przez Ciebie problemy .

 

Stawiam tezę masz radio nieoryginalne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żeby Cię naprowadzić co jest uszkodzone to wyciągnij radio i odłącz antenę. W gniazdo antenowe radia włóż odcinek przewodu o długości ok 2m i odizolowanego na dł. ok 1cm (koniec odizolowanego oczywiście w radio ;) ). Będziesz wtedy wiedział co jest uszkodzone czy radio czy antena. O ile się nie mylę to w tym modelu samochodu nie ma wzmacniacza antenowego. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu nic nie grzebałem, a problem z radiem jest od momentu kupna auta :/ tak więc nie mogę powiedzieć w jakich okolicznościach to nastąpiło. Ale podejrzewam że jest to wina słabej anteny bo czasami uda mi się złapać wszystkie stacje i jest idealny dźwięk ale jak tylko ruszę to dupa zbita raz jest raz nie ma sygnału, na początku przeczytałem całą instrukcje bo myślałem ze to wina ustawień ale może jak by zainwestować w taki wzmacniacz to by się coś polepszyło tylko nie mam pojęcia jaki nawet kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żeby Cię naprowadzić co jest uszkodzone to wyciągnij radio i odłącz antenę. W gniazdo antenowe radia włóż odcinek przewodu o długości ok 2m i odizolowanego na dł. ok 1cm (koniec odizolowanego oczywiście w radio ;) ). Będziesz wtedy wiedział co jest uszkodzone czy radio czy antena. O ile się nie mylę to w tym modelu samochodu nie ma wzmacniacza antenowego. Powodzenia

 

Megane II Ph II ma na 100% wzmacniacz w stopce anteny. Przeglądam właśnie schematy PH I i też jest doprowadzone zasilanie do stopki anteny więc wzmacniacz jest.

Poprzez pin 5 (kostka przy radiu) podawane jest napięcie (z radia) na wzmacniacz znajdujący się w stopce anteny.

To co jeden z kolegów napisał jest dobrym pomysłem 1-2 metry przewodu w gniazdo anteny w radiu i wtedy zobaczyć czy odbiera dobrze czy nie będzie wiadomo czy radio czy antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam, że dopiero teraz ale praca i szkoła mnie ogranicza sami wiecie jak jest.

 

Dziś znalazłem w piwnicy jakąś przetpotopową antenę ;) ( kabel przylutowany do metalowej podkowy ) i powiem tak odbiór też nie był jakościowo piękny ale zdecydowanie lepszy niż jak miałem podpieta orginalna instalacje.

 

[ Dodano: 2010-06-05, 17:20 ]

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

otwórz bagażnik dostań się do anteny przez rozebranie podsufitki. tam jest chyba klucz 22 albo 19 odkręć antenę. Odepnij jeszcze kabelek od wzmacniacza. Bo na pewno jest.

jak wyciągniesz antenę to z samego dołu masz tam takie dwie małe śrubeczki na klucz krzyżak.

odkręcasz i już masz wzmacniacz w ręce. wyczyść dobrze i popsikaj Kontaktem.

i później popatrz czy się coś poprawiło. oczywiście po skręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz bagażnik dostań się do anteny przez rozebranie podsufitki. tam jest chyba klucz 22 albo 19 odkręć antenę....

Jutro się zastosuje do Twojej rady ale ostanio jak ściągałem podsufitkę tylko nic nie odkręcałem do tej wiązku w antenie dochodziła pojedyncza żyłka kabelka która była łączona wtyczką gdy ją odpiąłem radio zaczęło lepiej działać.

 

[ Dodano: 2010-06-19, 15:08 ]

Witam dziś odkręciłem antenę tak jak sugerował Piotrek i dostałem się do czegoś takiego

b9616a8bbdeaed07.jpg

Po wyczyszczeniu szczoteczką do zębów i spirytusem salicylowym nie zauważyłem żadnej różnicy w graniu radia,ale jeżeli dotknę palcem lub anteną tego co jest zaznaczone na czerwono odbiór jest idealny.

Dodam jeszcze zdjęcie anteny i tego mocowania do którego wkręca się antenę bo nie wiem czy tak ma być czy nie ale po wkręceniu anteny w mocowanie nie ma żadnego styku z tą płytkąd9b195b930a3eaabmed.jpg

Zależało by mi na w miarę szybką pomoc bo auto stoi bez anteny pod blokiem ;) a pogoda niepewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie elektronicznym jest taki spray specjalny nazywa się KONTAKT. Popsikaj sobie i zostaw na jakiś czas. Jak tam masz idealny sygnał to połącz go z anteną. A ten kabelek co odpinałeś to byś właśnie do wzmacniacza. To już wiesz gdzie jest problem jest to wzmacniacz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!