Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chwilowy brak ładowania + biały dym


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem sobie spokojnie, coś zaśmierdziało spalenizną, pojawił się komunikat "brak ładowania sprawdź cos tam.." następnie "sprawdź hamulce", jak szybko sie pojawiły tak też szybko znikły te komunikaty, zatrzymałem się z okolic alternatora ulatniał sie dymek i śmierdziało. Po chwili wszystko ustało jakby nigdy nic, pojechałem do elektryka odrazu, sprawdził miernikami alternator, pod obciążeniem i jeszcze jakoś, stwierdził, że ładowanie jest idealne a co najważniejsze stabilne co przy padającym alternatorze byłoby niemożliwe. Co to mogło byc? Demontować pasek i alternator i szukać?

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak przycięłoby się na chwile? Sam nie wiem... Elektryk tłumaczył że jeśli coś by go bolało to zaraz wykazałby pod obciążeniem niestabilność ładowania. Ale z drugiej strony coś go mogło mechanicznie przyblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło alternatora i rolki napędu paska akcesorii musisz sprawdzić.

Dodatkowo wymontowałbym alternator i go sprawdził.

Sprzęgłowy alternatora zwykle pada jak na alternatorze pojawiają się jakieś opory. Trzeba zrzucić pasek bo z nim nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawiłem temat. Przejechałem w ciągu weekendu ponad 1000km i jak narazie nic, żadnych niepokojących objawów. Może to był jakiś tylko incydent, nie chce mi się rozdrzebywać tego wszystkiego...

Choc od tej pory nos mam na wszystko wyczulony;)

 

[ Dodano: 2011-02-01, 00:17 ]

No i padła na dobre. Smród i na stałe ko munikat błędu i braku ładowania. Tamto były to chyba symptomy końca alternatora. Autko u mechanika, serwis chciał 1500zł za nowy nie dopuszczając naprawy, zobaczymy co powie elektrych niezależny.

P.S. Ponoć z wymontowaniem były dość duże problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!