Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy auto tonie!!!


Elmer

Rekomendowane odpowiedzi

Po primo to nie mozna bylo wyjąć akumulatora jak bylo wiadomo ze auto bedzie zalane?

Po drugiego trzeba poczekac z podłączaniem akumulatora az auto kompletnie wyschnie-tj kilka dobrych dni z otwartymi oknami, drzwiami, maską.

Po trzecie to z tego co mówią auto po powodzi nadaje się do uśpienia. Więc zwróć uwage ubezpieczycielowi aby ci zwrócili całą kase za auto a to konkretne sobie wzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć dolną obudowę pod kierownicą w miejscu gdzie w innych samochodach jest stacyjka masz taką czarną skrzynkę jest ona przykręcona do walu kierowniczego jedną śrubką na imbus ale ma lewy gwint (czyli odwrotnie niż normalnie) Po odkręceniu wyciągasz tą skrzynkę i kierownica już jest odblokowana możesz kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wymianę jakich części prosić i zwracać uwagę ubezpieczycielowi ???

żeby potraktował szkodę całkowitą.

Miałem takie samochody, utopiło w '97 :cry: . Myślałem, że się uda.

Jak poświęcisz mu 24 godziny na dobę przez miesiąc może pozbędziesz się szlamu,

o którym nawet nie wiesz gdzie jest i może wleźć :shock: . Przy okazji poznasz doskonale budowę pojazdu :-/ .

Nie próbuj tym jeździć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogłem odpiąć aku jak wyglądałem przez okno woda było nisko jak dochodziłem to już woda była do kolan , jak znalazłem się przy samochodzie woda była juz w środku pod deskę :/ tragedia ...

Woda z innych ulic zaczęła wybijać na mojej ... Ulica jak każda inna na Ursynowie zwykłą piękna prosta :/

Na-razie odkryłem ze jak się odepnie aku to rozłącza się blokad i tyle ... kierownica tryka ale się obracała... auto na lawecie pojechało rano do Renault ASO zgłosiłem szkodę powodziową i wiecie kiedy przyjedzie rzeczoznawca? w poniedziałek najwcześniej lub do czwartku nawet ... wiec auto będzie tam sobie gniło 5 dni ... ale to już interes ubezpieczyciela. Mechanicy powiedzieli ze jak dla nich szkoda całkowita wiec i na to liczę.

W koszty naprawy się wlicza nowa tapicerka nowe poduszki powietrze foteli nowa skrzynka bezpieczników nowa dmuchawa i przewody wentylacyjne wymiana płynów chłodniczego, oleju, hamulcowego, wiązki elektryczne, nowy olej i czyszczenie skrzyni + wszystkie filtry oraz konserwacja podwozia i jeszcze kilka takich rzeczy.... wszystko chyba przekroczy wartość auta . . . wiec przyznam ze liczę na szkodę całkowitą

Jednym słowem tragedia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko chyba przekroczy wartość

auta

Jak będzie robione w ASO na nowych klamotach to przekroczy i to kilkukrotnie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 szkoda mi tego samochodu i to bardzo ostatni założyłem kamerę cofania jak i również wiele innych w nim zmieniałem między innymi założyłem tunel z podłokietnikiem itp itd.

W ogóle jestem pedantem i sprzątam regularnie auto wydzierając każde ziarnko piasku z wykładziny a teraz to wszystko by zaczęło gnić mam siedzisko tylnej kanapy w domu ... suszyło się na balkonie i jest zaprane .gąbka wyschła itp ale i tak nieprzyjemnie pachnie wiec nie chce wiedzieć jak to będzie przyjemnie gdy aut o by postało na słońcu :/

 

Szkoda mi samochodu bo przez ten rok się z nim związałem i przekonałem do francuzów ale już wole szkodę całkowitą niż jazdę zgniłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer, doskonale Cie rozumiem, sam nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Ale nie ma tego złego... itd, następna też dopieścisz, co możesz to zabierz z obecnej, a może dostaniesz ją w gratisie jako złom (tylko nie wiem czy to możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dostaniesz ją w gratisie jako złom

gratisowo nie, może dostać gotówkę za wartość rynkową zniszczonego lub opcja:

pieniążki pomniejszone o wartość pozostawionego właścicielowi "samochodu".

Czasem nie jest z tym manewrem źle, mam w pobliżu kto skasował samochód:

gotówka i sprzedaż w całości resztek starczyło na kolejny nowszego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dostać gotówkę za wartość rynkową zniszczonego

Ja bym był chyba zadowolony. Po takim zalaniu fura może być warta ze 4 tys max, tylko niech aso robi wycenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dostać gotówkę za wartość rynkową zniszczonego...
... ciag dalszy myśli: przed zniszczeniem.

Albo zostawiają resztki właścicielowi do dyspozycji i o tyle kasy jak "to :-P " wycenią mniej na konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam trwało to naprawde długo a ubezpieczyciel przyciął oczywiście w ... wiadomo co ...

Rzeczoznawca przyjeżdzał do serwisu i oglądał auto beze mnie nie powiadamiając mnie o tym. Pierwsza wycena to były grosze , druga już szkoda całkowita. A le chca mi wypłacić tylko 50 % bo twierdza ze to co zostało jest Warte drugie 50% .

Śmieszne prawda ? szkoda wartości 95% a le to co zostało warte 50% .... jak widac u ubezpieczyciela matematyka nie ma zastosowania. Dodam do tego ze ubezpieczyciel działa cały czas opieszale i szuka kruczków aby obniżyć wypłatę i ją opóźnić . Ubezpieczycielem jest ALLIANZ miałem pakiet AC - OC -NNW ... Ubezpieczone auto tydzień przed szkodą było warte 18700 . po 7 dniach auto według nich juz było warte 16300 ...Kpina !!! .

Narazie napisze tylko tyle... gdy auto doprowadzę do stanu normalności i sprzedam do jakiegoś skupu (nie mam serca aby sprzedać takie auto osobie prywatnej) Opisze całe moje przepychanki z Allianzem po tym wszystkim i z pewnością znajdzie sie to na wielu forach .. bo pewne jest jedno ...AC w allianz to czysta fikcja i już na starcie wiadomo ze człowiek będzie 30 - 40 % w plecy ...To nawet z PZU w domu nie mielismy nigdy takich jaj jak z Allianzem.

Ok narazie tyle, tym czasem mam do sprzedania kilka rzeczy które miałem zamontować w mojej megi wiec zapraszam do dział sprzedam może ktoś znajdzie coś dla siebie :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!