Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana kaseciaka na CD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeglądnąłem calusieńkie forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Chciałbym zmienić oryginalnego kaseciaka na oryginalne CD.

Samochód to: Megane Coupe po faceliftingu, rocznik 99. Wyświetlacz nad konsola środkowa - duży, zintegrowany z termometrem, sterowanie przy kierownicy.

Dokładnie taki stan jak na zdjęciu poniżej:

C13505370_7.jpg

 

 

W miejsce kaseciaka chciałbym zamontować dokładnie to radio:

1061089071

 

Czy podejdzie na zasadzie plug&play ?

Z tego co wiem w rocznikach 99 były montowane oryginalne CD i właśnie takiego rozwiązania szukam, bez konieczności innych zmian w aucie.

 

Z góry wszystkich dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rocznik z 99roku, ale radio jest jeszcze z phI. Musiałbyś wyjąć swoje radio i sprawdzić czy ma wyjścia takie jak to CD, ale wątpię. Będziesz musiał przełożyć instalację z phII żeby to zadziałało.

Dowiedz się jaki masz wyświetlacz i jaką wtyczkę ma pilot.

 

p.s. To cd jest prawdopodobnie ze scenica, kolor będzie się różnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale radio nie będzie działało na zasadzie plug&play, a na pewno są na to małe szanse. Tak jak kolega wyżej napisał: należałoby przełożyć całą instalacje (to nie jest zbytnio trudne ani uciążliwe) i wówczas wszystko by "śmigało" jak trzeba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Niestety temat nie daje mi spokoju. Sprawdziłem wyjścia obu radioodtwarzaczy: mojego i CD. Wygląda to tak:

 

Radio kasetowe aktualnie posiadane posiada następujące wyjścia:

1094251255_2

 

Natomiast dostępne radia CD posiadają takie wyjścia:

1091241185_1

 

W przypadku posiadanego kaseciaka (z gniazd poziomych wykorzystane są tylko dwa górne - głośniki i zasilanie) jest jedna wtyczka do wyświetlacza i sterowania przy kierownicy (pionowe gniazdo na zdjęciu - 5 pinowe), natomiast w wersji CD tych przewodów są dwa (tak domniemuje ze zdjęcia).

 

Czy są dostępne jakieś przejściówki które jednak umożliwiają podłączenie oryginalnego radia CD.

Aż wierzyć mi się nie chce iż w przypadku kiedy klient kupował samochód nowy z radiem CD, była całkiem inna wiązka przewodów niż w wersji kasetowej - ale świat zna różne przypadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigdario, ale Ty masz kaseciaka z phI. W phII wprowadzono inne radio kasetowe i cd i przy okazji inną wiązkę.

W radiu z phII masz 2 wejścia ISO:

I- zasilanie itp

II - głośniki

oraz 2 wejścia miniISO

I- wyświetlacz + pilot

II- zmieniarka.

 

W phII pilota podłączasz do wyświetlacza, a wyświetlacz dopiero do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, Panowie mam radio philips 22dc594 na radiu pisze cd changer i megi z 97 r. powiedzcie mi proszę czy jest możliwość dorobienia wejścia AUX?

 

i drugie pytanie to na zdjęciu które zamieścił kolega ,,bigdario" jest właśnie moje radio tzn takie jak ja mam. moje pytanie brzmi od czego są te poszczególne wyjścia. (sterowanie pilotem zasilanie i głośniki ale do czego jest jeszcze jedno wejscie patrząc na tą fotke to pierwsze od góry.

dziekuję za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam własnie taki sam problem mam takie radio na CD ale nie pasuje ta wtyczka od wyswietlacza ale znalazlem na tej stronie taki schemat przerobienia tej wtyczki http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24...ble/rendisp.htm

a konkretnie ten schemat: + zdjecie mojego wyswietlacza . I moje pytanie brzmi co po przeróbce bedzie śmigać ??

post-14934-1277557815_thumb.jpg

post-1-1277557815_thumb.jpg

post-1-1277557816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma napisu to zmieniarki nie podłączysz.

Przy zmianie radia może być problem z funkcjonowaniem wyświetlacza ale kombinuj a może Ci się uda. Nie ma rzeczy nie do przeskoczenia. Jak się postarasz to będzie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!