Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie przy załączonej klimie


Rekomendowane odpowiedzi

plaster, A masz średnią prędkość na trasie? Bo takich jak Ty to nazywam zawalidrogami. ;-) "Pędzisz" pewnie 80km/h na 6 biegu w terenie niezabudowanym.

Ja się pochwale swoim spalaniem. :mrgreen:

3100km 80/20 trasa miasto

6,8l średnie spalanie 8-) 4 osoby + pełny bagażnik. Autostrada 170km/h. Teren niezabudowany 130-140km/h. Zabudowany 70-90km/h. Wyprzedzanie wszystykiego co sie dało. :P I takie spalanie mi się podoba bo lubię szybko jeździć a przy takich prędkościach to jest niewiele. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 4.4 na dystansie 420 km sfotografowałem i nawet chyba mam filmik jak przełączam na kompie wskazania żeby było widać dystans. Musze
Może masz komputer zepsuty?Nie lepiej było by sprawdzić metodą tradycyjną..tzn natankować do pełna,póżniej dotankować i masz REALNE średnie spalanie?

Spalania w okolicach 5l/100km przy naprawde emeryckiej jeżdzie nie udalo mi się nigdy uzyskać...no może na dystancie 30km ale 900km i to czasami z prędkością 160/h z klimą i pełnym autem :shock: dla mnie nierealne.

Kolegom z 1.5dCi taki wynik ciężko wykręcić a cóź dopiero 1.9dCi 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaster, Pytanie w takim razie po co Ci 1.9dci? Mając 1.5dci wykręciłbyś pewnie coś koło 3l. :mrgreen: Rozsądne prędkości a bezpieczna jazda nie zawsze idą w parze. Mnie kręci szybka jazda i uwierz mi ale nikt z moich pasażerów nie boi się ze mną jeździć bo jeżdżę bezpiecznie. ;-) Kiedyś starałem się bardzo bardzo delikatnie jechać i w dodatku samemu zgodnie ze wszystkim zasadami eko jazdy i za cholerę w trasie nie chciało zejść średnie spalanie poniżej 5l przy średniej prędkości 50km/h. Tylko trasa. Pojemność silnika i moc robi swoje i nie da się zejść poniżej. W cuda nie wierzę. ;-) Służbowym Peugotem Bipperem 1.4hdi 70KM na krótkiej trasie mega ekonomia (5 bieg i 70km/h) zszedłem do średniego spalania 4,2l jadąc samemu a co dopiero 1.9dci 120KM. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaster, ja Ci powiem, że Twoja megi spala tyle, co każdego innego na tym forum z 1.9 dci a wyświetlacz masz do wymiany lub odpowiedniej regulacji, albo poprostu zrobili Cię w konia i masz podkręcone 1.5dci :mrgreen: Albo poprostu bajki piszesz, a jak widać nasz szanowny kolega P_r_z_e_m_o, stwierdził, że odbiegamy od tematu (to nadaje się tutaj http://megane.com.pl/humor-vt36.htm).

plaster, i proponuję zmień tryb jazdy na troszke bardziej dynamiczny i zdrowszy dla silnika, albo zacznij zapoznawać się z tematami o turbinie, naprawach itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprzedaje tego mojego trupa :evil: ;-) Mnie na dość krótkich odcinkach w mieście( średnia prędkość w/g kompa 30km/h), a i klimę mam ustawioną na Auto (zawsze) pokazuje 9,1 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!