Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana licznika, zegarów w dieslu


Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś może czy jest możliwa wymiana zegarów w megi. teraz mam obrotomierz z 7k... a jako ze mam diesla to chciał bym mieć max te 5k ;)

 

i pytanie moje jest takie, czy jeśli przełożę zegary na takie które będą mieć 5k to nie będzie mi nic świrować ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzazga, a dlaczego chcesz mieć 5k? W dieselkach są też wyskalowane do 7k. Ja tam mam. Chociaż u ciebie jest 1,5 a u mnie 1,9 hmm. Co do świrowania, pewnie trzeba będzie zaprogramować na komputerze. Jak ja wymieniałem licznik okazało się, że nie działa ASR i trzeba było włączyć tę opcję poprzez komputerek w serwisie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzazga, Twój jest ph1.Po lifcie jest juz do 5000/min.Nie wiem czy wtyczki się przypadkiem nie różnią.Np te od radia już nie pasują :-/ może z licznikiem jest inaczej?

Poza tym i tak przeciez nie kręcisz do 7tys...

Licznik prędkości też masz dużo zawyżony,może tez wypadałoby wymienić? ;)

 

Na życzenie Waldka, wygaszam. meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak wyglada sprawa z wymiana. Mam mozliwosc kupna licznika od MII PhII i chcialbym wstawic do PhI (licznik od diesla do diesla)

Czy wymagane jest przeprogramowanie licznika (podejrzewam ze tak) i czy kazdy bedzie pasowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, odgrzeję kotleta bardzo starego, szukałem na forum niestety odpowiedzi na moje pytanie znaleźć nie mogłem. A mianowicie mam teraz licznik do 7K obrotów, mam silnik 1.9 DCI znalazłem licznik od 1.5 DCI z czarnym tłem i obrotkiem do 5K obrotów i takie pytania mam:

1. Czy obrotomierz będzie działał prawidłowo jak również wszystkie funkcje?

2. Czy przebieg auta jest zapisany w komputerze silnika i po podpięciu nowego licznika przebieg automatycznie się przepisze?

 

bardzo przepraszam za odgrzanie i z góry dziekuję za pomoc, Pozdrawiam Mateusz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

@cinas wiem, że odgrzewam kotleta. Mam Meganke II PhI i musiałem zmienić licznik, bo mój na obrotosciomierzu (kiedy wskazówka podchodziła do góry) wydawał dziwne dźwięki, strasznie mnie to denerwowało w czasie jazdy. Kupiłem licznik z końcówki 2005r i chciałbym przywrócić swój przebieg, bo ten kupiony z alleDrogo miał oczywiście niecałe 200000km ;-) Jesteś w stanie mi pomóc w tym temacie, oczywiście chciałbym podwyższyć przebieg i czy w tym liczniku jest możliwość wgrania języka polskiego?, próbowałem przez maxiecu, ale niestety po wygraniu PL wskakuje francuski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Z województwa pomorskiego, a dokładnie miasto Tczew. Wracajac do zmiany na PL, czy PhI nie miały polskiego języka?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!