Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie wybrać głośniki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam głośniczków do swojej Megane II ph1 13cm.

Cena jaką chcę przeznaczyć to 100 - 120zł.

Zależy mi na tym aby głośniczki grały lepiej niż seryjne, co prawda do tej ceny nie ma się co spodziewać rewelacji, ale liczę na waszą pomoc.

Nie stać mnie poki co na HERTZA.

 

Spotkałem takie coś

http://allegro.pl/item1085153033_magnat_ca...gw.html#gallery

 

Nie spotkałem tutaj jeszcze tematu o głośniczkach do tej ceny, dlatego zakładam nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na przód, lecz najlepiej odseparowane, powiedzcie sami, czy warto brać głośniki w tej cenie czy lepiej dołożyć, bo seryjne głośniki jako tako graja, radia można posłuchać a przez ten czas trochę dozbierać pieniędzy, pytam aby nie było później rozczarowania że głośniki graja tak samo jak seryjne.

Do tego planuje zrobić wygłuszenie za pomocą taśmy dekarskiej, czy to będzie dobrze spisywać swoją rolę?

Muzyka :

Pop, [elektroniczna, electro house], rock. - [] dość dynamiczna muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś poczytał troche wcześniejszych tematów wszystkiego byś sie dowiedział odrazu.

 

W tej cenie głośnikami godnymi polecenia są Magnaty z serii CarFit.

Ja jednak polecał bym Ci dozbieranie do lepszych głośników (min. Hertz DSK) + wzmacniacz. Zagra to 5x lepiej. Potem można dołożyć suba.

 

Co do wygłuszania taśmą dekarską - tak spełni to swoja rolę ale tylko przy plusowych temperaturach. W minusowych niestety taśma mocno sztywnieje i przestaje spełniać swoje zadanie.

 

Jeśli nie chcesz inwestować w maty STP czy Dynamat najlepszym rozwiązaniem są polimerowe (nie bitumiczne!) maty APP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mat wygłuszających polecam GMS-04 Aukcja Allegro Bardzo dobry stosunek cena/jakość.

A swoją drogą jak masz zamiar wytłumiać drzwi i zmieniać tylko głośniki w tej cenie to lepiej nic nie rób. Bo efekt końcowy szału nie zrobi. Zapewne będzie lepiej ale czy to cię zadowoli?

Wzmak nawet używany np SONY XM-4520 i będzie co najmniej 5x lepiej jak to Artih napisał.

 

A jeżeli już głośniki pod samo radio to obstawiał bym Helix DB 52.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, subwoofer odpada, muszę miec caly bagaznik, i az tak mocnego basu w samochodzie nie potrzebuje. Dziekuje za wytlumaczenie mi jak to jest z tą taśma, bo miałem już ja kupic ale jak w zime ma być kicha to jednak zostaje przy opcji Dreamerek, . Znajde może cos takiego w mieście. Postanowiłem dołożyc i kupić hertza dsk. W domu leży u mnie wzmacniacz z tym że ma wbudowaną zwrotnice i jest regulowany od 250-40Hz wiec nie wiem czy bedzie dobry, odcina srednie pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APP czy Boll zazwyczaj pękają w zimie :-)

Bitumiczne - TAK, polimerowe - NIE.

 

Taśmę dekarską chwala (w zimie) tylko Ci co ją założyli ... bo i co mają robić.

Niestety fizyka względem materiału, z którego jest zrobiona taśma dekarska jest nieubłagana. Przy kazdej minusowej temperaturze sztywnieje (bo i kominom to nie przeszkadza) - oczywiście nie pęka a to dzięki właśnie sztywnej i wzmocnionej konstrukcji.

Materiał wygłuszeniowy całkiem sztywny być jak wiadomo nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie temat nagłośnienia w Megane II ph I przerabiam już od roku i w dalszym ciągu coś udoskonalam. Ogólnie trzeba powiedzieć ze Megane II jest bardzo niewdzięcznym autem do prawidłowego nagłośnienia.

Po 1 ja bym zaczął od wyciszenia drzwi matami i tutaj polecam maty GMS ( dobry stosunek ceny do jakości) podobnie jak mój przedmówca Dreamerek

po 2 głośnik nie powinien być montowany do tapicerki bo chociaż założy się nawet najlepszy głośnik to i tak nie spełni on naszych wymagań - mocujemy poprzez dystans najlepiej z MDF-u do blachy drzwi

po 3 zalecało by się wymianę radia na coś lepszego i dołożenie wzmacniacza ponieważ radio fabryczne posiada tylko paręnaście WATÓW a i to nie najlepszej jakości

po 4 nie opłaca się inwestować w głośniki tzw "supermarketowe" ( nie będę przytaczał marek) ponieważ nie poprawi to naszych odczuć podczas odsłuchu, lepiej jest poczekać i odłożyć trochę więcej pieniążków i później się z tego cieszyć niż niby kopić coś tańszego i później żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hertz2, przerabiasz temat od roku, a to co napisałeś jest już od dawna na forum i nawet ja, laik w dziedzinie CA to wiem :-) Wystarczy poczytać, nie trzeba od nowa Ameryki odkrywać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!