Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

I u mnie pojawiło się skrzypienie (nie metalu, ale gumy) z przodu auta. Mam wrażenie, że od strony kierowcy. Słychać tylko jak przejeżdżam przez progi zwalniające. Jak przejedzie przednia oś to skrzypnie, jak tylnia to nic nie słychać. Nie wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I u mnie pojawiło się skrzypienie (nie metalu, ale gumy) z przodu auta. Mam wrażenie, że od strony kierowcy. Słychać tylko jak przejeżdżam przez progi zwalniające. Jak przejedzie przednia oś to skrzypnie, jak tylnia to nic nie słychać. Nie wiecie co to może być?

 

Otóż u mnie też tak jest i na 99% skrzypi guma stabilizatora zresztą taki problem występuje w różnych autach można smarować oczyszczać i wyminiać ale porblem i tak powróci za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

... Po uchyleniu okien mych uszu dobiegł całkiem głośny dźwięk skrzypienia. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że to z mojego własnego auta...

Mam wrażenie że dochodzi raczej z tyłu auta. Skrzypi jak cholera, najbardziej wtedy, gdy auto buja się na wybojach...

Witam,

 

... W moim przypadku jest to metaliczne pobrzękiwanie dochodzące zza lewego tylnego koła...

Witam,

Chyba mogę dopisać się jako kolejny przypadek, którego dopadła ww przypadłość. :)

 

Skrzypi, dzwoni, brzęczy z tylnego zawieszenia, jakbym sobie uwiesił tam garść metalowych blaszek, albo tysiąc myszy :)

W zeszłym tyg. miałem trochę jeżdżenia w trasie i zacząłem nasłuchiwać. Oto kilka spostrzeżeń.

Czasami metaliczne dzwonienie jest słyszalne nawet przy zamknietych szybach i prędkości 70-90 km/h na w miarę równej drodze, nie tylko wybojach.

Obciążenie samochodu jakby nie miało na to większego wpływu (jadę sam, piszczy, z 3 dorosłymi osobami i 2 torby w bagażniku, też piszczy :) )

Postaram się zrobić nagranie, wtedy będzie łatwiej

 

Na chwilę obecną obstawiam gniazda sprężyn :) , albo te łapki od hamulca ręcznego :)

 

Ktoś ma jakieś pomysły, albo wie coś więcej na temat skrzypiącej belki :)

 

Udało mi się nagrać to skrzypienie, prędkość ok 20 km/h, III bieg, bez hamowania w czasie nagrania, droga asfaltowa typu łata na łacie

Głos00007.mp3

Głos00008.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

1. Podobne dźwięki wydobywały się z mojego Scenica III z 2009. Do tego grzało się lewe tylne koło, tak, że się oparzyłem dotykając felgi. Też piszczało w różnych sytuacjach. W serwisie oczywiście "nic nie widzom nic nie słyszom" ale dla świętego spokoju rozebrali dziś hamulec i wyczyścili, bo podejrzewałem zapieczone tłoczki z ręcznego. Po odebraniu i przejechaniu 50 km na razie nic nie piszczało i oby tak zostało...

2. Belka skrzypiała mi "od nowości" tj. 3 lata tłumaczyłem serwisantom (w Warszawie na Jerozolimskich), że coś trzeba z tym zrobić a oni odpowiadali, że mi się zdaje i że się "głupot na forum naczytałem o jakiejś piance" - to wierny cytat.

Zmieniłem serwis na Mory a tam po zgłoszeniu problemu od razu wiedzieli w czym rzecz. Że Renault coś tam opracowało i że chętnie ściągną materiały i zrobią na gwarancji. Naprawa polegała na napchaniu pianki PU do belki i założeniu jakichś opasek. Jak powiedziałem to tym mądralom na Jerozolimskich to się im skubanym klapka otworzyła, że "too ooo tąąą piaaankęę chooodzi". Zobaczymy jak się sprawdzi ich czyszczenie hamulca.

Powodzenia

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

To ja też dodam swój przypadek piszczenia, albo raczej zgrzytu metal o metal, przy lewym tylim kole, nie tylko podczas wolnej jazdy po wybojach ale już przy wsiadaniu i wysiadaniu (a ważę 70 kg jak by ktoś miał wątpliwości ;) ). Ktoś coś wie na temat tej nowo zaprojektowanej tylnej belki? Czy już się nadaje do czegoś więcej niż do wymiany co kilka miesięcy? Ile może kosztować jej wymiana w ASO ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie każde skrzypienie to wina belki - pliki dźwiękowe z posta wyżej przedstawiają typowe dźwięki od klocków hamulcowych - mam identyczne piski u siebie (bo to nie są właściwie skrzypienia tylko piski) - trzeba przeczyścić i przesmarować zaciski i klocki.

U mnie przy wsiadaniu i wysiadaniu też coś skrzypi - to pewnie belka.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!