Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mam siły... Dzisiaj zadzwonił pan z serwisu, w którym diagnozuję problem skrzypiącej belki. Oświadczył, że nie ma dobrych wieści. Otóż okazało się, że nowo zaprojektowana belka, też skrzypi i nie udało im się rozwiązać problemu... Problem wrócił do działu konstrukcyjnego renault. Pan poradził uzbroić się w cierpliwość. Ręce opadają.

 

Inna sprawa, że ta franca (znaczy się belka) podczas przeprowadzania diagnozy milczała jak zaklęta. Ot, pech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tematem:

Czekam na papier z potwierdzeniem gwarancji na 4 lata już z 3 miesiące. Czy też tak długo czekaliście?

 

Co do belki:

Mój znajomy woził w swoim modeo (model do tyłu) w wersji kombi- worki węglem (czy koksem, już nie wiem). Pogiął tak autko, że tylne drzwi się nie domykały i zawieszenie z tyłu bardzo hałasowało na dziurach, takie puk puk łup łup.

Może te trzaski wynikają z przeciążenia tyłu auta?

Patrzyliście jaka jest maksymalna ładowność auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:"nowo zaprojektowana belka też skrzypi"- wg mnie to jakieś nieporozumienie i rzecz trudna do uwierzenia. Przecież nie robią tego szewcy czy piekarze, z całym szacunkiem dla tych profesji, tylko inżynierowie/konstruktorzy, w mojej R19, która ma 21 lat tylna belka i w ogóle całe zawieszenie nie skrzypi, jest miękkie i komfortowe, więc co dopiero w nowiutkim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tematem:

Czekam na papier z potwierdzeniem gwarancji na 4 lata już z 3 miesiące. Czy też tak długo czekaliście?

 

Nie wiem kiedy kupowałaś tę gwarancję (przy kupnie samochodu czy później), ja dostałem gwarancję za lojalność za złotówkę. Została ona od razu przy odbiorze auta wprowadzona do systemu i od razu dostałem wydruk z potwierdzeniem dodatkowej gwarancji oraz regulamin dodatkowej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś ASO Nawrot. Dowiedziałem się, że Renault ciągle pracuje nad poprawieniem jakości tylnej belki. Pierwsze rozwiązanie było takie, że zrobili dziurę i pompowali piankę do środka. Nie zdało jednak egzaminu i wycofali.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! znów się pobawię w archeologa, ale może coś wniosę do dyskusji.

 

mnie tez dotyczy ten problem.

 

wielokrotnie jeździłem z tym do Renault Zdunek w Gdańsku. na początku została wymieniona belka na nową. pół roku spokoju i znów się zaczęło. stwierdziłem że nie zostawię tego w spokoju, bo nie kupowałem auta z defektem i chcę aby się tym zajęto. znów zacząłem odwiedzać ASO. po którejś wizycie dostałem na piśmie informację, że słyszą te dźwięki, ale nie są w stanie ich usunąć. podobnie sprawa się potoczyła w ASO w Starogardzie Gdańskim u Adamowskich. jednak tam mnie przyjęto dużo bardziej życzliwie i postanowili się zająć tą sprawą bardziej. w między czasie korespondowałem z Renault Polska w Warszawie. po wielu listach również potwierdzili wadę produkcyjną, z zapewnieniem, że mimo iż słychać dźwięki, to można bezpiecznie użytkować auto. (szczególne znaczenie ma to dla mnie gdy będę chciał sprzedać auto - a potencjalny kupujący będzie się dopytywał o dziwne dźwięki z belki - więc mam podkładkę). pod koniec czerwca dostałem telefon, aby się stawić w serwisie. zabrali auto na 3 dni i wpuścili piankę (taki jest mój domysł, bo nie chcieli powiedzieć co dokładnie robili), bo mówili że jakaś substancja musi sporo schnąć. póki co jestem już po okresie gwarancyjnym, ale jeśli coś się będzie działo z belką, to kazali się znów zjawić. jak na razie nic nie trzeszczy, ale słucham uważnie. zauważyłem, że trzaski odbywały się głównie w zimniejsze dni. także, walczcie o swoje, a jeśli coś się będzie u mnie działo, to znów opiszę.

 

Pozdrawiam!

 

rzadki

 

 

aha jeśli chodzi o nagranie audio, przy pierwszym razie też o nie prosili, a później powiedziałem, żeby spadali.... no bez kitu, mam potwierdzenie od mechaników, że skrzypi a oni chcą jeszcze abym to ja chodził za autem i szukał za nich problemu. więc za 2 razem obeszło się już bez tego.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

chciałbym zasięgnąć opinii osoby, która serwisowała już "hałasujące" zawieszenie MIIIphI. Prosiłbym o krótkie scharakteryzowanie słyszanych dźwięków. W moim przypadku jest to metaliczne pobrzękiwanie dochodzące zza lewego tylnego koła,

 

pozdrawiam,

 

Pokrzept.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam podobny problem. Jako, że zima już zawitała i minus na rtęci to za każdym przejechaniem przez garb i większą dziurę z przodu auta ewidentnie słychać typowo metaliczny odgłos jakby nienaoliwiony zawias pracował. Metal o metal. Auto już po gwarancji więc w ASO się nie bawię, szczególnie, że mam chyba dobry warsztat specjalizujący się w R. Byłem (też po części z powodu tych odgłosów jak i innych) na wymianie łożysk amortyzatorów koło września. Po wymianie do czasu gdy temperatura nie spadała poniżej kilku stopni autko było cichutkie. Do czasu. Pojechałem akurat na klocki i poprosiłem o sprawdzenie problemu. Facet też nie wiedział co to może być (nie miał skąd wiedzieć, że to wada konstrukcji). Sprawdzał każde łączenie ale stwierdził, że wrócimy do tematu po zimie i zobaczymy czy minie czy nie.

Problem jest opisany też tutaj: http://www.autocentrum.pl/awc/dzienniki-pokladowe/renault-scenic/tajemnicze-skrzypienie-w-zawieszeniu-czyli-ten-typ-tak-ma-10523/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam miałem ten sam problem pojechcałem do ASO RENAULT LISOWSKI i sami zaproponowali mi że daną czesc trzeba bedzie wymienić na nową....

Samochow zostawiłem na 24 h i odebrałem z wymienioną belką pełna profeska :mrgreen: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fido gratuluję, że poszło tak łatwo, ale proponuję, abyś nasłuchiwał nadal czy nowa dalej nie skrzypi :D u mnie wymiana nic nie pomogła, no chyba że teraz wstawiają belki troszkę inaczej zbudowane i pozbawione wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!