Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku tygodniach bezproblemowej eksploatacji, zrobiło się cieplej i otworzyłem okna w aucie. Celem oczywiście wietrzenia. Akurat wyjeżdzałem z gruntowej, bardzo nierównej drogi. Po uchyleniu okien mych uszu dobiegł całkiem głośny dźwięk skrzypienia. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że to z mojego własnego auta...

Mam wrażenie że dochodzi raczej z tyłu auta. Skrzypi jak cholera, najbardziej wtedy, gdy auto buja się na wybojach. Nie wspomną o skrzypieniu wtedy tapicerki i wnętrza - to juz zupłnie inna sprawa. Ale to zawieszenie mnie martwi. Słyszałem o tym, że jednmu z użytkowników wymieniano z tego powodu tylnią belkę. Czy ktoś ma jakieś podobne doświadczenia? Z góry dziękuję.

Aha, oczywiście serwis zgrywa Niemca. Że nie wiedza o co chodzi, nikt się nigdy na podobne dolegliwości nie skarżył itp...

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Miałem ten sam problem przy Lagunie II. Jeździłem po serwisach (w jednym nawet wymieniłem tuleje wahacza-przód) i nigdzie nie znaleźli lekarstwa. Chcieli wymieniać amortyzatory, łożysko amortyzatora w kielichu, itd.

 

Dzisiaj postanowiłem sam coś z tym zrobić. I co się okazało. na amortyzatorze w miejscu mocowania sprężyny (u góry) znajduje cię coś w rodzaju talerza, o który opiera się sprężyna.

Jak włożyłem tam rękę to poczułem pod palcami zbitą masę błota, pyłu i drobnych kamyczków.

Po wymyciu tego miejsca wodą pod ciśnieniem wszystko się uspokoiło i autko już nie skrzypi.

 

Mam nadzieję, że komuś to pomoże, bo szkoda kasy na serwisy, które przypadkiem to naprawią po wymianie amortyzatorów.

 

Pozdrawiam GANMPR :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uaktualniając mój ostatni wpis.

Nie dałem za wygraną i pojechałem ze "skrzypiącą dolegliwością" do innego dealera renault. Potraktowano mnie zupełnie inaczej. Mechanicy sprawdzali auto ponad 3 godziny. Uczciwie stwierdzili, że istotnie skrzypi, ale nie wiedzą skąd. Po konsultacji z renault Polska wydali werdykt: belka skrętna ma wadę konstrukcyjną. Nie zagraża to bezpieczeństwu jazdy, ale renault we Francji pracuje nad tematem i projektuje zmodyfikowaną belkę. Ustaliliśmy, że jeżeli przed upływem gwarancji będzie nowa belka, to wstawią mi ją w ramach gwarancji. Jeżeli nie zdążą jej zaprojektować, to wymienią mi felerną belką na taką samą, jaką mam w tej chwili, tyle, że oczywiście nową. I mówiąc szczerze, takie rozwiązanie mnie zadowala. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miej to na piśmie, renault i nawet ta ich centrala to niezłe krętacze i kłamczuszki. Trochę z nimi pokorespondowałem to wiem. Mój problem pewnie wróci zimą i pewnie dalej będę słuchał ze pracują nad problemem --- w centrali we Francji........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 20 sierpnia panowie w serwisie Renault w Tychach po godzinie bujania autem (Scenic III z 12/2009), mieli miny nietęgie, bo pomimo, że wszyscy słyszeli jak skrzypi z belki to nie mogli dojść co. Nie mogłem zostawić auta na 2 dni więc dali mi potwierdzenie na piśmie, że słyszeli trzaski w belce i pójdę z tym znowu do serwisu w Warszawie. Problem zgłaszałem w serwisie na Alejach w już styczniu ale wtedy bez zaglądania pod auto orzeczono "wydech". Uznałem, że zimą przy -30st. auto ma prawo wydawać dziwne dźwięki i dałem spokój. Ale wiosną i latem skrzypi dalej aż miło.

Mam w związku z postem grzegorza_s i innych pytanie czy w megane III i scenic III jest ta sama belka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie głowa do góry. Coś mi się wydaje, że szykuje się akcja serwisowa, bo jak widzę nie jestem jedyny...

W rzeczywistości fakt, że hałasy dobiegają właśnie z tylniej belki został mi uświadowniony przez użytkownika innego forum, a więc feler jest ogólnie znany, ale renault nie chce się do niego przyznać. Ale skoro w serwisie w Morach potwierdzili, że problem jest znany producentowi a nawet trwają prace nad zaprojektowaniem nowej belki, to chyba nie jest tak źle... Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Nie jestem pewien, ale chyba jeżeli usterka została zdiagnozowana w obecnej chwili, natomiast nie zostało znalezione satysfakcjonujące mnie rozwiązanie, to gwarancja na tę usterke powinna być przedłużona do momentu, aż producent rozwiązanie znajdzie? Bo nie zadowala mnie montaż nowej, ale takiej samej konstrukcyjnie belki, ponieważ obawiam się, że za parę miesięcy problem wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo twierdzili przy brzęczeniu zimnego silnika w mrozy. Najpierw ponoć jako "rozwiązanie tymczasowe" wymienili przewód paliwowy na elastyczny twierdząc że "pracują nad rozwiązaniem docelowym w centrali" po czym po dłuższych awanturach i pisaninach oficjalnych pism, obecnie twierdzą, że ten kabel to "rozwiązanie docelowe" Czekam do zimy na weryfikację, obawiam się, że jak zwykle ściemniają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem nowy na forum. Mam ten sam problem u mojej renatki, skrzypi na nierównościach od nowości. Pierwszy raz byłem w serwisie przy przebiegu ok. 6tyś, nie potrafili znalęźć przyczyny, pan z sewrwisu w Bydgoszczy stwierdził, że wszystko jest nowe i musi się dotrzeć. Po dwóch miesiącach umówiłem się ponownie z tym samym serwisem (przebieg ok. 12tyś.). Po kilku godzinach stwierdzili, że chyba wiedzą co jest przyczyną tego skrzypienia, ale nie mogą teraz nic z tym zrobić (był piątek popołudniu) i musze zostawić auto do poniedziałku. Nie pasowało mi to (nie mieli auta zastępczego), więc umówlili mnie na wizyte w serwisie Nawrot w Długołęce (było mi po drodze). Po wizycie w serwisie Nawrot, zostałem poinformowany, że rzeczywiście jest problem z belką, ale Renault wie o tym i już pracują we Francji nad rozwiązaniem tego problemu. Mam się uzbroić w cierpliwość. Więc czekam....

 

 

Nie ma potrzeby cytowania całego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie tak samo. Nawrot także poinformował o tym, że Renault nad tym pracuje. A to było w czerwcu 2010. Widzę, że do 10.2010 ciągle pracowali. Ciekaw jestem, czy już mają rozwiązanie.

Nie drążyłem tematu u Nawrot, bo od jesieni nie słyszę już skrzypienia. Może się "ułożyło"?

 

Napiszcie proszę jak jest coś nowego.

 

Pozdrawiam,

ABCMegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W serwisie w Morach otrzymałem informację, że prace nad nową belką zakończyły się sukcesem. Obecnie dostępna wersja belki ściągana z magazynu centralnego to już ta poprawiona wersja. Ale uwaga. W celu weryfikacji skrzypienia zostałem wezwany do serwisu na ten czwartek (17 lutego). Powiedziano mi, ze muszą (i tu uwaga) NAGRAĆ plik audio dokumentujący skrzypienie mojej belki i wysłać go do weryfikacji do centrali. Dopiero po zweryfikowaniu czy moje piszczenie jest tym piszczeniem, które objęte jest gwarancją, zespół zostanie wymieniony. Jestem strasznie ciekawy jak będą nagrywali owy plikaudio:). Po wizycie opisze całą procedurę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bomba!

koniecznie poproś o nagranie dla siebie

i wrzuć je na forum

 

ja podczas jazdy nic nie słyszę, ale czasem jak zaparkuję, to słuszę: pyk... pyk... pyk... dochodzące z tylnej osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wydziadować na 4 lata za free, jeśli miałeś już wcześniej reno, choćby przez jeden dzień. Taka oferta lojalnościowa za 1 zł, dajesz do skserowania dowód starego auta marki reno. Gwarancja na 4 lata lub 80 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!