Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycena do Autocasco


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wycenił mi agent PZU autko do AC i wyszło ze moje Megane II 1,9 dCi 2006 kombi wersja dynamique warte jest 24 000zł

Nie weim skąd PZU bierze takie stawki ale wydaje mi sie to deczko mało. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie byla to tylko wstępna wycena do obliczenia składki AC, niby czym niższa tym lepiej bo będzie mniejsza skałdka ale chyba tak naprawdę nie o to tu chodzi.

Jakby coś mi się z autkiem stało to co zrobie z 24000zl, bo raczej nie kupię takiej Meganki z roku 2006:(

Gdzie sprawdzic ile rynkowo jest warte moje auto?

P.S. Rok temu mialem naliczana akladkę AC od wartości 30000zl, po roku auto mogło tyle stracić na wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia. U mnie (Benefia) jest tak, że odszkodowanie za szkodę całkowitą/kradzież wypłacane jest wg rzeczywistej wartości auta w dniu utraty auta/powstania szkody. Tzn. że mogę ubezpieczyć sobie na 30tys, ale jeśli wg katalogu w dniu szkody auto będzie warte 25, to dostanę 25. a jeśli ubezpieczę na 20, to dostanę 20 - kwota ubezpieczenia jest po prostu górną granicą. Sprawdź, może u Ciebie jest tak samo i bez sensu płacić wyższą składkę.

 

Jeśli chodzi o wycenę - ubezpieczalnie wyceniają auta na podstawie katalogów InfoEkspert albo Eurotax i tych wycen w necie za darmo nie ma. Na stronie Eurotaxu jest jedynie jakaś okrojona wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem jak agent klepał dane mojego autka do służbowego lapka i na ich podstawie wyszła wartość 24 000zł.

Wiem że nie ma sensu zawyżać wartości bo i tak wypłacą wg wartości w dniu szkody.

Dziwi mnie tylko ta wartość 24 tys :cry: Za tą kase to patrząc na ogłoszenia kupie jakiegoś sztrucla z tego rocznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowej umowie AC i tak mu wypłacą wg katalogu - suma ubezpieczenia to tylko górna kwota odpowiedzialności ubezpieczalni. Wiem, że np. Warta ma taką opcję AC, że wypłacają odszkodowanie wg wartości z umowy, ale ile to kosztuje, to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi dane auta na PW, jutro sprawdzę Ci u siebie.

Potrzebne są: pierwsza rejestracja, DOKŁADNA (Confort Expresion itp) wersja, przebieg, ew. dodatki z wyposażenia fabrycznego, ilu było właścicieli (wszystkich), krajowy czy zagraniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz osobiście zrobić wycenę auta u rzeczoznawcy, będącego biegłym sądowym,który dokładnie określi ile warte jest Twoje auto.Taka wycena jest nie do podważenia przez firmę ubezpieczeniową i jest podstawą do wyliczenia składki( i do wyliczenia odszkodowania także).

Osobiście zawsze zaniżam o jakieś 5-10% wartość mojego scenica przy płaceniu bo jak coś się stanie w 11 miesiącu trwania ubezpieczenia to i tak wyliczą jak napisali wcześniej koledzy wg aktualnej (znacznie niższej niż gdy zawierałeś umowę) wartości rynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wycenach AC ceny aut biorą z kosmosu. W przypadku mojego auta ceny zaczynały się od 17 tyś do 23 tyś zł. I pani nie wiedziała jaką ma sumę wpisać. W Generali jest możliwość ubezpieczenia auta ze stałą sumą przez cały rok. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!