Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka rezerwy


sebcio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa dni temu zapaliła mi się kontrolka rezerwy(czyt. księgowy), :-( wskazówka na dole czyli trzeba zatankować. Komputer przestał pokazywać dystans do pokonania ale te typy tak maja po zapaleniu kontrolki wiec ok.

Przez te dwa dni pokonałem może z 20 km. Dziś odpalam autko i nagle moje zdziwienie kontrolka po zapaleniu zgasła, wskazówka nadal na dole a komputer pokazuje 180km do stacji??? :shock: :shock: :shock: Co Wy na to??/ można zaufać wskazaniom??? :-):-) Nie uśmiecha mi się stanąć w polu i pchać ponad tonę do stacji.

Czy miał ktoś taki przypadek??? Patrzyłem w szukajce ale nie znalazłem żeby ktoś się tym chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem co powiedzieć bo nie mam komputera ale często mi się zdarza że się zapali a potem zgaśnie.

Nie uśmiecha mi się stanąć w polu i pchać ponad tonę do stacji.

może tak nieśmiało napisze: ZATANKUJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis komputer wskazywał 128km do przejechania na tym co miałem w baku. Zatankowałem do pełna i weszło 50,5litra .

Czyli zostało jeszcze coś koło 9l. wniosek komputer podawał dobre dane.

Ciekawe dlaczego wcześniej zapaliła sie na 2 dni kontrolka rezerwy,

no cóż to tylko elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcio76, a jakie miałeś średnie spalanie?

U mnie po mocniejszej jeździe na granicy rezerwy kontrolka się zapala. Wystarczy reset komputera i rezerwa już się nie świeci :-)

/szkoda że to nie działa w nieskończoność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego wcześniej zapaliła sie na 2 dni kontrolka rezerwy
to jest tez zalezne od stopnia nachylenia auta.

Jak plywak ten w zbiorniku jest ponizej to sie swieci a jak auto sie wyprostuje i plywak podejdzie powyzej minimum to kontrolka zgasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miałeś średnie spalanie?

spalanie ostanie jakie pamiętam to coś kolo 8,1 l :-( mega korki w Poznaniu średnia predkośc 23km/h i do tego klima włączona.

to jest tez zalezne od stopnia nachylenia auta.

to co przez 2 dni auto miało ciągle to samo nachylenie i nagle zmieniło???

nie jechałem w góry :-) ( ciągle pod górkę)

Tak masz racje ale na postoju, podczas stania w korku a nie podczas jazdy po mieście, ciągle hamowanie i ruszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,1 l

Myślę, że to przyczyna całego zamieszania. Ja takiego spalania nigdy nie miałem, nawet w najostrzejsze zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 to zapraszam na jazdę testową do Wrocławia. U mnie spalanie minimalne w mieście to 13l LPG/100, a max 15,8l/100.

W Sceniku 1,9dci min.8,5l do 11,8l/100, średnia przejazdu 18-21km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witman, nie prowokuj :-)

Ja tylko wyjaśniam co mogło wpłynąć na zachowanie auta z pierwszego postu. Komputer bierze średnie spalanie do obliczenia zasięgu na paliwie, które zostało w zbiorniku.

Przyjmijmy że rezerwa się zaświeca gdy zostanie mniej niż 100km do końca zasięgu.

Jeżeli masz w zbiorniku 7 litrów,a spalanie średnie na poziomie 8.1l to kontrolka się zaświeci.

Jeżeli jednak masz średnie równe 5,5l to kontrolka się nie zaświeci, bo zrobisz więcej niż 100km. Taka prosta zależność.

Pomijam błędy pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności masz rację.

Zostaje jeszcze kwestia samego pomiaru przez elektronikę, która też ma błędy i wskazania spalania są nieprawdziwe.

U mnie przykładowo jest tak:

* jeśli jeżdżę spokojnie to komputer zawyża rzeczywiste spalanie o 15%

* jeśli jeżdżę dynamicznie to komputer zawyży rzeczywiste spalanie o 5%

* jeśli jeżdżę autostradą 130-140km/h to komputer zaniży rzeczywiste spalanie o 10%

i nie ważne czy to jest Pb czy LPG

w siostry Sceniku 1,9dci jest podobnie

Na dodatek porą zimową jest jeszcze inaczej ze wskazaniami komputera. Widać wpływ temperatury powietrza i wilgotności na pewno mają wpływ na błąd pomiaru.

A tak jeszcze z innej beczki to ostatnio po przejechaniu 30tys.km wyskoczył mi na wyświetlaczu błąd cyt. "sprawdź emisje spalin" po podłączeniu się do OBD2 odczytałem błąd "brak spalania paliwa" :-)

Tak wiec nie ufajcie elektronice i nawigacjom w 100% :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!