Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę w spawie bagażnika dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak . Punkt odnośny do wymiarowania to szczelina między drzwiami tylnymi i przednimi na słupku środkowym.

Łapa przednia do jej środka ma być 225 mm a łapa tylna do jej środka ma byc 455 mm . Jeśli chodzi o rozstaw belek na dachu to tyle.

Jeśli chodzi o rozstaw łap względem belki to różnica pomiędzy przednią a tylną belka wynosi 70 mm ( przednia jest krótsza )

Jeśli chodzi o uszczelki to tak ma być - dokręcasz na tej górnej a podkładasz pod tą okrągłą ( pustą w środku )

Może sie zdarzyć , że będzie trochę opierał o drzwi ale nie aż tak dużo jak Ci to wyszło. Szkoda ,że zgubiłem instrukcję bo było by bez problemów. Spróbuj zadzwonić do Automaxi i zapytać o nią , może podeślą Ci na e-maila <ok>

Mam nadzieje ,że Ci pomogłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Kupiłem do mojego Scenica relingi na dach ,mam zamiar je zamocować do rynienek pod listwą. W tym celu muszę wyciąć otwory w listwie .tylko nie wiem za bardzo w którym miejscu dokładnie mam przykręcić belki. Mam prośbę do użytkowników listw z otworami do montażu, o zmierzenie odległości przednich i tylnych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podejrzewam, że kupiłeś belki dachowe - poprzeczki bagażnika, czyli coś takiego, jak załączone poniżej zdjęcie

dach.jpg

bo relingi są wzdłuż dachu, np. w kombi.

 

Myślę, że pomogę. Belki montowane są na zewnętrznych oczkach, raczej nie spotyka się mocowanej belki w środkowym oczku, (zaznaczam, że ja mam maskownice z otworami fabrycznymi, a wiem, że są bez oczek, tak właśnie masz chyba Ty).

listwadachowawym.jpg

Edytowane przez Zygmunt Małek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje właśnie o to mi chodziło.

Pozdrawiam

 

Dodano: 01 mar 2012 - 22:13

Witam ponownie.

Zamontowałem belki według wymiarów z oryginalnych otworów

 

 

post-12672-0-34900200-1330635893_thumb.jpg post-12672-0-47608700-1330635912_thumb.jpg

 

 

Oraz według wymiaru podanego w poście wyżej czyli Punkt odnośny do wymiarowania to szczelina między drzwiami tylnymi i przednimi na słupku środkowym.

Łapa przednia do jej środka ma być 225 mm a łapa tylna do jej środka ma byc 455 mm

 

 

post-12672-0-05500900-1330636120_thumb.jpg

 

 

teraz muszę się zdecydować jak zostawić poniewaz muszę wyciąć otwory w listwach.

Proszę o pomoc który rozstaw jest lepszy dodam że na belkach będzie zamontowany box o długości 180 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał, to mam orginalny bagażnik (belki) dachowy do Scenic i Megane (nr. 7700 427 811) na zbyciu. Belki mają 6,5cm szerokościi żeby zamontować na nie cokolwiek trzeba albo adaptery (nr. 7701 415 201) albo kombinować na własną rękę - tyle tylko, że wygląda elegancko i schludnie bo nie sterczą śrubki, uchwyty i inne badziewie.

Jeśli chodzi o box, to oczywiście kupiłem orginalny z Renault Boutique, używany i pasuje na belki idealnie - żadnego wiercenia, dorabiania uchwytów itd. Jak to mówią: coś za coś.

box456.jpg

By jmczooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Belki lepiej ustawić w tym szerszym rozstawie.Ja u siebie wpakowałem box o długości 210cm. Faktycznie lekko opada

na tył ale nie wpływa to na komfort czy też bezpieczeństwo.Wszystko jest stabilne.Kwestia estetyki.

post-41049-0-34942000-1333394954_thumb.jpg

post-41049-0-71037300-1333394987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam w swoim listwy bez otworów na belki. Zastanawiam się nad zamontowaniem belek i teraz pytanie:

 

Czy lepiej kupić belki oryginalne ale tu pytanie co z listwami - wyciąć otwory na belki w tej gumie w miejscach uchwytów w dachu - tylko czy po takim wycięciu te listwy będą się trzymać dachu?

-czy takie belki będą dobre?

 

belki

 

Czy jednak zostawić te listwy nienaruszone i zamontować takie belki "uniwersalne" montowane do drzwi?

 

Wymiana listwy na dachu na taka z otworami raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie: czy fabryczne belki dachowe mają jakieś kanały montażowe, czy trzeba wszystko montować na obejmy albo za pomocą obejm-adapterów? Mam na myśli montaż uchwytów do rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!