Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę w spawie bagażnika dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Wyskoczył mi nagły wyjazd i okazało się,że moja renia nie pomieści mojej rodzinki.Główny problem stanowić będą klamoty 2miesięcznej córeczki i 2 letniego synka :/

Muszę szybko kupić bagażnik dachowy i Box do tego.Bagażników jest cała masa na allegro ale opisy nich są dla mnie nieraz dziwne.Raz pisze w opisie że pasuje do Renault Megane Scenic 97-2002 ale bez rynienek raz nic nie pisze..

Sceniki Ph II były z rynienkami i bez?

Ja mam z rynienkami i tych rynienkach mam 2 wkładki zabezpieczające je,idą wzdłuż rynienki.Jaki zatem mam kupić bagażnik? Pogubiłem się.

Scenik 2000r

Znalazłem na allegro taki:

BAGAŻNIK

Będzie pasować na 100% do mojego auta? Nie mam czasu na eksperymenty i odsyłanie,muszę kupić raz a dobrze.Bardzo proszę Was o poradę jaki muszę kupić i czy ten któy pokazałem Wam będzie pasować?Do tego jeszcze muszę poszukać box ale z tym chyba nie będzie większych problemów??

Wielkie dzięki i pozdrawiam.

P.S

Taki box znalazłem i pewnie go kupię też

BOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "rynienki".

W Scenikach i w Magankach były stosowane dwa rodzaje bagażników.

Mocowane do specjalnych łap znajdujących się pod listwami dachowymi, listwa ma wtedy przesuwne klapki, pod którymi znajdują się elementy pozwalające zainstalować bagażnik. Lub nie mające tych otworów i wtedy bagażnik powinien posiadać łapy pozwalające na zamocowanie do otworu drzwi, ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie rynienki wziąłem z opisów z aukcji allegro.Jednym słowem muszę zobaczyć listwy dachowe,albo ma klapki albo ich nie ma :-)

Mam rozumieć że jeśli nie ma to całkowicie muszę zdejmować listwy by zamontować bagażnik :/

A ten bagażnik z aukcji którą pokazałem ma tak:

MEGANE SCENIC bez wpustów od 1997r->

MEGANE SCENIC z wpustami od 1997r->

Mam rozumieć że pasuje tu i tu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz klapek to musisz kupić wersją druga z opisu P_r_z_e_m_o, listew nie zdejmuje się do montażu bagażnika. Np ten montuje się w otworach ( w listwach )

http://moto.allegro.pl/item1092339551_baga...ack_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jak nie masz klapek w listwie musisz kupić bagażnik taki jak w Twoi linku.

Jak staniesz przy aucie zwróć czy masz klapki w listwach na dachu. Będziesz wtedy wiedział jaki bagażnik kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić bagażnik taki jak z linku jaki podałeś na początku.

Lub kupić montowany do zaczepów, widać je na zdjęciach, ale wtedy musiał byś ściągać te czarne listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

niestety gojgien zablokował mi temat a mi chodzi o konkretnie info:

 

jaki box (a nie bagażnik dachowy panie gojgien) pasuje do renault scenic I phII (a nie do renault megane panie gojgien)

 

chodzi mi o box na bagażnik oryginalny (te bardzo szerokie listwy montowane w zaślepkach na dachu). Z uwag na szerokość tych listew bagażnika trudno utragić właściwy box. Poradźcie konkretne modele, ewentualnie na co zwracać uwagę

dzięki i pozdrawiam

 

PS gojgien takiego tematu dot boxu do scenica poza tym które już zablokowałeś nie było więc proszę daj mi się czegoś dowiedzieć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się wykłócać i robić uściślające wykłady czy box to bagażnik dachowy i czy bagażnik to te szerokie listwy, wystarczyło przeczytać tematy, do których linki podesłałem. Nadmieniłem nawet, że w temacie o boxach do Meganki I ph II znajdziesz odpowiedzi usera posiadającego scenica i jakie stosuje boxy.

http://megane.com.pl/megane-i-phii-bagazni...6570.htm#212472

I kolejne wypowiedzi, traktujące o boxach i ich mocowaniu na szerokie listwy czyli to co Cię interesuje.

Takie to trudne by przeczytać i wnioski wyciągnąć :-)

Poza tym wpisując w wyszukiwarkę frazę box, znajdujemy (poza kilkoma innymi) i taki temat:

http://megane.com.pl/scenic-ii-phi-ogolne-...m?highlight=box

Gdzie znowu mamy wypowiedzi w tej samej sprawie, choć dotyczy scenica III ph I.

W 1 połowie tematu mowa o samych belkach ale od 2 połowy widzimy:

http://megane.com.pl/scenic-ii-phi-ogolne-...7774.htm#142159

a nawet ładne fotki boxów- bagażników dachowych w dalszych postach.

Zauważyłeś zapewne, (skoro dostrzegasz szczegóły) że niektóre wypowiedzi są prawie identyczne. To właśnie przez takie żądanie odpowiedzi w swoich nowych tematach, no bo po co szukać już zapisanych informacji jak można nowy założyć.

Tak więc, by uniknąć ponownego rozproszenia wiadomości, temat ten scalam z już istniejącym o bagażnikach dachowych do sceniola I ph II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien

Skoro chcesz dokończyć naszą rozmowę na forum to proszę bardzo. Jeśli miałbym słuchać tego co proponujesz w podesłanych linkach, wybrałbym box na bagażnik z belkami 3-4cm, wydał 1200zł i wkurzał się bo kupiłem coś co zaproponowano na tym forum tyle, że w przeciwieństwie do ciebie nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem i werfikuję informacje. Nie potrzebuję abyś pokazywał mi jakie wątki pojawiają się po użyciu wyszukiwarki, bo korzystałem z niej i przeczytałem te posty,ale jak już ci tłumaczyłem nie są do końca na ten temat, który mnie interesuje.

 

zaś co do tego:

cyt:

"Do zrobienia smutnego wyrazu twarzy potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca.

Wybieram ten łatwiejszy sposób."

 

gratuluję elokwencji (domyślam się że to też znalazłeś korzystając z wyszukiwarki) :-)

Ach co za szkoda że nie kupiłeś sobie BMW, myślę że by ci pasowało.

 

 

zaś jeśli ktoś będzie szukał boxa do swojej reni scenica I z oryginalnym bagażnikiem (listwy ok 7cm) to pasuje proponuje bagażniki thule z serii Atlantis z stemem Power - Grip który łapie listwy do 8cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bq,

"Do zrobienia smutnego wyrazu twarzy potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca.

Wybieram ten łatwiejszy sposób."

 

gratuluję elokwencji (domyślam się że to też znalazłeś korzystając z wyszukiwarki) :-)

Ach co za szkoda że nie kupiłeś sobie BMW, myślę że by ci pasowało.

Po pierwsze nie wnosi nic do tematu a po drugie od rozdawania karteczek jest kto inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bq unosisz się niepotrzebnie. Obawiam się, że nie kupisz boxa, który będzie miała mocowanie do szerokich belek stosowanych w scenicach. Tzn o ile pamiętam to swego czasu były ona ale tylko w ASO, ceny nie pamiętam ale była spora jak wszystkie "dodatki" tam kupowane.

Pozostają Ci dwa wyjścia.

- pozostać przy posiadanych belkach i dorobić sobie we własnym zakresie odpowiednie uchwyty.

- kupić tzw bagażnik bazowy, z wąskimi listwami poprzecznymi, do którego zmontujesz każdy, powtarzam każdy box.

Jako ciekawostkę podam ci że np. THULE ma wyszukiwarkę, która pozwala na dopasowanie boxa do auta, ale zawsze najpierw wybierasz bagażnik dachowy, a następnie box.

Acha jeszcze jedno!

Nie ma najmniejszej różnicy pomiędzy belkami do Megane i Scenic są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bq przejrzyj to: http://megane.com.pl/megane-i-phii-bagazni...6570.htm#212472 dokładnie mój wpis z 9.11.2010 jeżeli to jest zbyt mało informacji to ja się poddaję. I jestem zaskoczony że już gojgien nie przyładował Ci paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,wiem,że temat bagażników to temat rzeka ale...

Kupiłem sobie BOX do auta i teraz szukam bagażnika,nie wiedziałem,że są z tym tak duże problemy.Są 2 rodzaje dachów w scenikach i to tutaj na forum było opisane.Ja jestem w tej niekorzystnej sytuacji gdyż mam ten dach z tymi rynienkami które idą wdzłuż auta( nie ma miejsc wyznaczonych pod bagażnik,takich wyjmowanych kostek z uszczelki) u mnie sprawa wygląda tak że całe listy schodzą z dachu :P

Właśnie tutaj tkwi problem,gdy pytam sprzedających bagażniki na Allegro(niby pod ten model auta,każdy mi odpowiada,że bagażnik porysuje mi lakier w aucie,że ma takie mocowanie,że nie będzie pasować)

Ręce mi opadły..bo podobno uniwersalne bagażniki pod ten model auta nie pasują :P

Może ktoś z Was ma taki sam model auta jak i ja i ma bagażnik?Może możecie mi poradzić model który w 100% podejdzie i będzie pasować do mojego auta?

Siedzę 2 dni i poszukuję i nic.. same problemy.Gdybym miał w tych uszczelkach na dachu miejsca wyznaczone na mocowanie bagażnika nie byłoby problemu,ja mam to inne rozwiązanie,ze zdejmowaną całą uszczelką i problem jest.Jeszcze jedno mnie nurtuje...nawet jak znajdę bagażnik to tą uszczelkę będę musiał zdjąć całkiem?Czy jest jakieś inne mocowanie,że ta uszczelka zostanie na dachu ?

Bardzo proszę o pomoc.Niedługo szykuje mnie się wyjazd i muszę mieć ten BOX na dachu. W sklepach w całej Nysie rozkładają ręce,nie ma albo im się nie chce wgłębiać w temat :P

Będę wdzięczny za pomoc, może ktoś miałby chwilkę i przejrzał Allegro,może by mi wybrał bagażnik który będzie ok?

Ja już chyba się poddałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!