Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o poradę w spawie bagażnika dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

Tak,masz rację.

Niestety ten bagażnik z 1 posta nie byłdobry.Sprzedający powidział mi że on porysuje mi lakier w aucie i odpuściłem sobie,teraz znowu temat wrócił i potrzebuje porady.

Zadzwoniłem do tego sprzedającego,powiedział,że ten bagażnik będzie pasować ale muszę zdejmować całą tą listwę czarną.

http://allegro.onet.pl/bagaznik-renault-sc...1514042036.html

Możecie zerknąć? Czy aby na pewno będzie on pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wicher wicher123 masz dwie opcje

1) Kupić oryginalny bagażnik - belki, kopić boks i samodzielnie dorobić sobie uchwyty do, mocowania boxa.

a) przy montażu belek zdejmować listwy

:P kupić na szrocie listwy aluminiowe z odpowiednimi klapkami pozwalającymi na montaż oryginalnego bagażnika

2) kupić belki mocowane do ramy otworów drzwi, nic nie musisz kupować przerabiać itd. Jak boisz się o lakier za bodaj 5 zł/szt możesz kupić folie pod magnetyczną podstawę anteny CD. Przykleisz to w miejscach gdzie będą "stopki" belek. Folia jest duża chyba 15X15 cm są też większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najlepiej dla mnie byłoby kupić taki bagażnik bym nie musiał zdejmować listew... najwygodniej... czyli jak piszesz kupić belki mocowane do ramy otworów drzwi ok tylko co znajduję na ALlegro to sprzedający marudzi,że nie wie czy będzie pasować,że to że tamto...

Więc znalazłem sprzedającego link wyżej do bagażnika i ten twierdzi że bagażnik będzie pasować na 100%.

Może znasz bagażnik "uniwersalny" który będzie pasować do ramy otworów drzwi i belki muszą mieć 120cm (tak twierdził sprzedający,że to minimum).

Faktycznie,lakier można zabezpieczyć odpowiednio,tylko bym miał pewność , że to podejdzie.. nie pisałbym tyle gdybym nie kupił kiedyś bagażnika niby pod to auto a okazało się że nie pasuje... miałem problem z oddaniem towaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po kilku godzinach już mam wszystko na dachu ale mam parę pytań. Od kolegi z forum kupiłem bagażnik (u niego był w sceniku jak i megance)

Pokaże foty jak to wygląda:

20110323.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20110323005.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20110323004.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20110323002.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20110323006.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie udało mnie się tak zamontować bagażnika by te gumy weszły w tą uszczelkę plastokową w rynienkę,zawsze się troszkę ześlizgiwało i widać to na zdjęciach że nie jest osadzona w rynience... za chiny nie mogłem z ojcem tak zrobić by ten uchwyt się tam znalazł, też tak miałeś?

Trzyma "chyba" solidnie i tak jeżdżę ale nie wiem..czy tak może być?

Na zdjęciu 3cim widać że jednak delikatna szpara jest jak się drzwi zamknie.. to chyba też normalne? Nie mogliśmy tego wyeliminować... szpara jest taka na mniej niż palec mały bardzo chudy od ręki... Też tak ma być i nie przejmować się tym?Zabawy było co nie miara hehe ale uzyskałem efekt taki jak pokazuję Ci na zdjęciach i nie wiem czy jest OK

Zerknijcie proszę i dajcie znać jak Waszym zdaniem to wygląda...

Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicher123, nie mam bagażnika u siebie ale z tego co widzę to chyba nie powinna być ta łapa na górnej uszczelce. Próbowałeś to miejsce wodą z kubła potraktować <ok> Moim zdaniem przy takim montażu może przeciekać w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapa powinna być wyżej zaczepiona, nie o tą miękką część uszczelniającą drzwi ale na gumę uszczelki, która jest na krawędzi dachu. Spowoduje to jej podniesienie względem podstawy belki. Tym samym guma z podstawy powinna wskoczyć na swoje miejsce w rynienkę. Dach ma być "ściskany" przez te obejmy w poprzek, tak to powinno być zamocowane. Wówczas i drzwi się lepiej domkną i nie będzie ich ramka o łapę ocierać. No i zachowasz szczelność auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim masz zły rozstaw relingów na dachu. Dzisiaj wieczorkiem podeślę Ci na pw jakie wymiary od szyby przedniej powinny być do mocowania bo to bardzo wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bagażnik z tego zdjęcia, to jest typowo do ASTRA, TICO i podobne, ponoć pasuje i do Renault, ale tego nie próbowałem, zresztą sam podpis zdjęcia wskazuje na Astrę.

astraikosz00awa.jpg

 

Natomiast jeśli chodzi o Twój montaż

20110323004sps.jpg

to łapa (zaznaczona na czerwono), prawidłowo powinna być (zaznaczenie na żółto) czyli pomiędzy ciągiem uszczelek, kolega tak ma, z tym, że u niego jakoś inaczej są wyprofilowane te łapy. Zrobisz wszystko, tylko nie śpiesz się, powoli i "po jednym schodku", nie skacz od razu na półpiętro.

Przemo dobrze napisał, spróbuj dobrze się przyjrzeć na tą uszczelkę sztywniejszą zaznaczyłem zielonym kolorem - nie mam zdolności manualnych), mogą tam być lekko zaznaczone (fabrycznie) miejsca, gdzie należy zamontować taką belką, (wiele firm stosuje takie zaznaczenie, np. VW, Ford). Albo po prosty zastosuj się do wysokości miejsc z rynienki, jak nie będziesz miał pewności gdzie są po założeniu osłon, to zaznacz sobie flamastrem zmywalnym na lakierze, tylko dopasuj znowu do rozstawu belek z boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero widzę zdjęcia, nie dość że miniaturki to jeszcze na imageschack który mam blokowany. Następnym razem wykorzystaj http://megane.com.pl/ogolne-regulamin-doda...mpl-vt28586.htm

 

Wracając do bagażnika.

Wg mnie zamontowałeś go nieprawidłowo.

1) podstawa łapy powinna wejść w to przegłębienie na listwie, łapa ma nawet odpowiedni kształt.

2) element, ta wygięta blacha, która mocuje całość powinna być wsunięta pod uszczelkę, a nie założona na nią,

3) wydaje mi się, że belki powinny być zamontowane bardziej w przodzie, tzn przesunięte ok 5-10 cm w kierunku przodu auta.

Mogę się mylić, ale oglądając zdjęcia tak mi się wydaje. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słuchajcie,byłem teraz w garażu... nie ma możliwości dać łapy wyżej... to nie pasuje :(

Nie ma szans później tego poskręcać by było dobrze...

Poczekam bo kolega z forum który mi sprzedał da mi wskazówki co i jak...

Ale uwierzcie mi że wyżej łapy nie mogę dać,tak jest skonstruowana <ok> żeby drzwi się domykały musi być tak nisko jak na moich zdjęciach inaczej łapa taki ma profil że się nie schowa jak ją śrubami ściągnę i zapomnieć mogę o zamknięciu drzwi... Aż jestem ciekawy jak kolega miał ten bagażnik w sceniku a później w Megane :(

 

Nie powiedziałem pas.Popróbuje jeszcze bo faktycznie jak mi wszyscy mówicie, że powinno być wyżej to coś w tym jest.. może jakoś źle się do tego zabierałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!